Portal 11 EN İYİ AÇIK KAYNAK CRM YAZILIMI

Hoşgeldiniz <3

DevOtağ is a developer platform with a number of enhancements shared for various Android devices. Become a member and benefit from the contents!

DevOtağ, çeşitli Android cihazlar için birtakım geliştirmeler paylaşılan bir geliştirici platformudur. Üye olun ve içeriklerden faydalanın!

Şimdi, Bir Dakikada Kayıt Olun!

AcikVeOzgurFOSS

Moderatör
Staff member
Moderatör
Messages
54
Likes
113
#1
Bu makalede, küçük ve orta ölçekli işletmeler için mevcut en iyi açık kaynaklı CRM yazılımlarından bazılarını listeliyoruz.

CRM nedir?

CRM, Müşteri İlişkileri Yönetimi anlamına gelir. CRM yazılımı, şirketlerin potansiyel ve mevcut müşterileri ile etkileşime girmesine, gereksinimlerini anlamasına ve yönetmesine olanak tanır. Bunun, kuruluşun müşteri ile olan ilişkisini geliştirdiğini ve mutlu bir müşterinin işe karlılık getirdiğini biliyorsunuz.

Ekibiniz ne kadar büyük olursa olsun (küçük işletme veya büyük bir firma), işinizde her şeyi organize etmek istediğinizde bir CRM yazılımı her zaman kullanışlı olur.

Bir işe başladığınızda birkaç çalışan için bir CRM yazılımından kaçınabilirsiniz. Bununla birlikte, süreci kolaylaştırmak ve işi verimli ve hızlı hale getirmek için sonunda bir CRM yazılımına ihtiyacınız olacaktır.
Ancak, bir CRM yazılımındaki kontrol seviyesi (veya güvenlik) ne olacak? Kontrol edebileceğiniz şeffaf bir CRM yazılımına mı ihtiyacınız var?

Eh, o zaman açık kaynaklı bir CRM yazılımı devreye girer. Kendiniz barındırabilir ve gereksinimlerinize göre özelleştirebilirsiniz. Ayrıca, kendiniz yönetmek zorunda olmadığınız barındırılan sürümü de seçebilirsiniz.

Bu yazıda, bulduğum en iyi açık kaynaklı CRM araçlarından bazıları hakkında konuşacağız.
En iyi ücretsiz ve açık kaynak CRM yazılımı


Bir şeyi açıklığa kavuşturmama izin verin. CRM, işletmeler için tasarlanmıştır ve ticari kuruluşlar için oluşturulmuş bir yazılım olduğunda, geliştiriciler de para kazanmak ister. Bu nedenle neredeyse tüm ücretsiz ve açık kaynak yazılımların ücretli "kurumsal sürümleri" de mevcuttur.

Açık kaynak sürümünü indirebilir ve kendi Linux tabanlı sunucunuzda barındırabilirsiniz, ancak "kurumsal sürümler" geliştiriciler tarafından barındırılır, böylece onu yönetmek zorunda kalmazsınız. Bazı kurumsal sürümler, açık kaynak sürümlerde bulunmayan premium özellikler de sağlar. Bilet desteği ayrıca yalnızca kurumsal sürümler için kullanılabilen bir özelliktir.

Listede "premium özelliklerini" vurgulamaya çalıştım. Elbette, aşağıdaki liste belirli bir mükemmellik sıralamasına sahip değildir.
1. SuiteCRM


Önemli Vurgular:
 • Barındırılan hizmet için kullanıcı başına abonelik yerine sunucu bazında ücret
 • Açık kaynak
 • Uygun fiyatlı yönetilen barındırma planları
 • Üçüncü taraf entegrasyonunu destekler
 • 7 günlük ücretsiz deneme
SuiteCRM, aslında SugarCRM’in açık kaynak sürümünden esinlenmiştir (ve çatallanmıştır). Bu artık mevcut değil. Bu nedenle, SuiteCRM, SugarCRM'yi daha önce kullanan kuruluşlar için açık kaynaklı bir alternatiftir.
Bir CRM'nin sunduğu tüm temel özelliklere ek olarak, SuiteCRM kuruluşlar için bazı harika uygun fiyatlı yönetilen barındırma fırsatları sunar. Etkileyici bir fiyatlandırma planı ile (sınırsız kullanıcı ile sunucu bazında) SuiteCRM, umut verici olan Salesforce'u hedef alır.
SuiteCRM
2. Odoo


Önemli Vurgular:
 • Açık kaynak sürümü mevcut
 • Her kullanıcı için Enterprise edition fiyatlandırması
 • Çok çeşitli üçüncü taraf entegrasyonları
 • 15 günlük ücretsiz deneme
Odoo bir başka popüler açık kaynak CRM çözümüdür. Bununla birlikte, Suitcrm'den farklı olarak, kullanıcı başına fiyatlandırma planını gözlemleyeceksiniz. Yani, daha fazla kullanıcıyla yeni başlıyorsanız - biraz pahalı bulabilirsiniz.
Üçüncü taraf entegrasyonları kolayca yapılabilir ve bir abonelik satın alırken her uygulama/entegrasyon için fiyatlandırma bulabilirsiniz. Açık kaynak topluluk sürümünü seçebilir veya enterprise Edition'ı satın alabilirsiniz.
Odoo
3. Vtiger


Önemli Vurgular:
 • SugarCRM'ye dayalı açık kaynaklı sürüm
 • Pazarlama, satış, Yardım Masası veya hepsi bir arada için ayrı fiyatlandırma planları
 • Hindistan gibi bazı ülkeler için bölgesel fiyatlandırma mevcuttur
 • Kullanıcı başına fiyatlandırma
Vtiger, bir bulut sürümü ve bir açık kaynak sürümü sunar. Elbette, açık kaynak sürümünü tercih ederseniz, onu kendiniz barındırabilir ve hepsini kendiniz yönetebilir veya bir ekip kiralayabilirsiniz.
Fiyatlandırma planını gözlemledikten sonra, yönetilen bulut sürümü açıkça umut verici görünüyor. - satış, pazarlama ve yardım masası için ayrı fiyatlandırma planları ile. Bununla birlikte, gerekli teknik uzmanlığa sahipseniz, açık kaynaklı sürüm de yeterince iyidir. Ayrıca burada bir ofisleri olduğu için Hindistan için bölgesel bir fiyatlandırma planı görmek ilginçti.
Vtiger
4. ConcourseSuite


Önemli Vurgular:
 • Ayrı (ancak modası geçmiş) bir açık kaynak topluluk sürümü sunar
 • En son sürüm için 5 kullanıcılı bir deneme planı sağlar
ConcourseSuite, açık kaynaklı sürüm de sunan basit bir CRM'dir. Topluluk sürümü (veya açık kaynak sürümü) güncel değil - bunu hala temel bir CRM olarak kullanabilirsiniz.
En son sürümü (topluluk sürümünün geliştirilmiş sürümüdür) istiyorsanız, 5 kullanıcılı bir deneme sürümünü seçmeniz veya kurumsal / bulut sürümünü satın almanız gerekecektir. Net bir fiyatlandırma planı bulamadım, ancak fiyatlandırma sayfasında sınırsız kullanıcı için 10.000 $ 'dan bahsediliyordu. Yani, muhtemelen denemeyi denedikten sonra bunu öğreneceksiniz.
ConcourseSuite
5. EspoCRM


Önemli Vurgular:
 • İstediğiniz zaman şirket içi ortama geçme yeteneği.
 • Aktif olarak tutulan açık kaynak (kendi kendine barındırılan) paket.
EspoCRM sahnede yenidir ve etkileyici bir CRM yazılımıdır. Ücretsiz olarak indirebilir ve kendiniz barındırabilir veya sizin için yaptıkları bulut çözümünü tercih edebilirsiniz.
Kendi başınıza denemek istersenizy arıntılı bir dokümantasyona sahipler. Ayrıca, bulut çözümüne geçmek istiyorsanız - istediğiniz zaman istediğiniz zaman şirket içi uygulamaya geçebilirsiniz. Sanırım bu onu biraz daha çekici kılıyor.
EspoCRM
6. Axelor CRM


Önemli Vurgular:
 • ERP, CRM ve BPM'NİN eksiksiz bir paketi.
 • Android ve iOS için mobil uygulamalar
Axelor normalde eksiksiz bir ERP, CRM ve BPM paketidir. Burada, inanılmaz bir açık kaynaklı CRM olan CRM'den bahsediyoruz.
Web uygulamasına ek olarak, Android ve iOS için mobil uygulamalar da sunar. Dolayısıyla, kendiniz barındırırsanız veya yönetilen barındırma için bir abonelik satın alırsanız alın - Axelor CRM, birden fazla platformda yetişmek için harika bir seçimdir.
Axelor
7. Crust CRM (Corteza)


Önemli Vurgular:
 • Birleşik açık kaynaklı bir çözüm
 • En son özelliklerle birlikte son zamanlarda kullanıma sunuldu
Crust CRM, kurumsal düzeyde en iyi Slack / Salesforce alternatiflerinden biridir. Crust CRM'in temel amacı size birleşik bir platform sağlamaktır. Crust CRM, Crust CRM ile elde ettiğiniz en yeni özelliklerin tümü ile doğası gereği açık kaynaklı bir topluluk sürümü olan "Corteza" sunar. Yakın zamanda piyasaya sürüldü - bu nedenle birçok hizmetle uyumlu olmasını bekleyebilirsiniz. Kurmak için teknik belgeleri gözden geçirmeniz gerekir.
Corteza
8. X2CRMÖnemli Vurgular:
 • Açık kaynak paketi artık aktif olarak desteklenmiyor – ancak mevcut.
 • Şirket içi ve barındırılan seçenekler mevcuttur
X2CRM, bir başka ikna edici açık kaynaklı çözümdür. Açık kaynak paketi tüm modülleri (Satış, Pazarlama ve Destek) içerir.
Ancak, açık kaynak paketinin artık aktif olarak korunmadığını unutmayın - bu nedenle, en yeni ve en iyi özellikleri istiyorsanız, satın almanız gerekecek. Her şeyi yönetmelerine izin verebilir (barındırılan çözüm) veya her şeyi yönetebilir ve destek ve optimizasyon hizmetlerini (yerinde) seçebilirsiniz.
X2CRM
9. CiviCRM


Önemli Vurgular:
 • WordPress, Drupal veya Joomla için entegrasyon desteği
 • Ayrı bir enterprise edition olmadan tamamen açık kaynak
CiviCRM, okuyucularımızdan biri tarafından önerilen ilginç bir açık kaynak CRM'DİR. Diğerlerinden farklı olarak, premium özelliklere sahip ayrı bir enterprise edition sunmaz.
Kendiniz barındırıp barındırmadığınıza veya CiviCRM barındırma sağlayıcılarından birini kullanıp kullanmadığınıza bakılmaksızın, aynı özellikleri elde edersiniz. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için resmi kullanım kılavuzunu takip edebilirsiniz.
CiviCRM
10. YetiForce


Önemli Vurgular:
 • Softaculous aracılığıyla kullanılabilir
 • Barındırılan hizmet için kullanıcı başına abonelik yerine sunucu bazında ücret
 • Uygun fiyatlandırma
YetiForce, ilhamını Vtiger CRM'DEN ve birkaç açık kaynak projesinden alıyor. Tamamen ücretsiz ve Sourceforge sayfası indirmek için kullanılabilir.
Ayrıca Softaculous üzerinden doğrudan yükleyebilirsiniz. Kendiniz barındırmayacaksanız, sınırsız sayıda kullanıcıyı destekleyen uygun fiyatlı barındırma planlarını seçebilirsiniz.
YetiForce
11. Apache OFBiz


Önemli Vurgular:
 • CRM içeren iş uygulamaları paketi
 • Güçlü Java Web Çerçevesi
 • Açık kaynak ve Geliştirici dostu
Apache OFBiz en popüler CRM çözümü olmayabilir, ancak iyi bir açık kaynaklı iş uygulamaları paketidir. Diğerlerinden farklı olarak, herhangi bir barındırma seçeneği sunmaz – bununla ilgilenmeniz gerekir (veya bunu yapmak için birini işe almanız gerekir).
Ayrıca entegre E-ticaret çözümü ile ERP içerir. Birden fazla yetenek için tek bir çözüm arıyorsanız-bu dikkate alınması gereken en iyi açık kaynak CRM yazılımlarından biri olabilir.
ApacheOFBiz

Yazımız burada sona ermiştir...

Bizi Telegram kanalımızdan takip edin
Diğer yazılarımızı okumak için tıklayın
 
Top
Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!
"