Pie [9.0][CRACKLING] AOSP Extended 6.5 UnOfficial

Hoşgeldiniz <3

DevOtağ is a developer platform with a number of enhancements shared for various Android devices. Become a member and benefit from the contents! ____________________________________ DevOtağ, çeşitli Android cihazlar için birtakım geliştirmeler paylaşılan bir geliştirici platformudur. Üye olun ve içeriklerden faydalanın!

Şimdi, Bir Dakikada Kayıt Olun!
Status
Not open for further replies.

Celexa

#Kanger
Staff member
Administrator

Bu yazımda sizlere General Mobile 4G cihazı CRACKLING(arm64) varyantı için hazırlamış olduğum Aosp EXTENDED romunu tanıtacağım. Rom birçok özelleştirme içeriyor olmakla beraber seri çalışır ve pil performansı iyi düzeydedir.

1- Cihaza crackling recovery yükleyin. [Forumda ilgili cihaz için recovery(ler) ve nasıl yükleneceği mevcut.]
2- Rom dosyasını indirin. [Gapps (Google Apps) yükleyecekseniz onu da indirin.]
3- İndirdiğiniz romu (ve gappsi) cihaz hafızasına ya da hafıza kartınıza yükleyin.
4- Cihazı recovery moduna alın.
5- Cihaz recovery modunda iken Wipe > Advanced Wipe > System ve Cache seçin ve temizleyin.
6- Wipe işleminden sonra ana menüye geri dönün.
7- Önce indirdiğiniz romu, sonra eğer yükleyecekseniz indirdiğiniz GApps dosyasını yükleyin.
8- İşlem bittikten sonra Reboot System diyerek sistemi yeniden başlatın. :cool:

1- Rom dosyasını indirin. [Gapps (Google Apps) yükleyecekseniz onu da indirin.]
2- İndirdiğiniz romu (ve gappsi) cihaz hafızasına ya da hafıza kartınıza yükleyin.
3- Cihaza crackling recovery kurun ve cihazı recovery moduna alın.
4- Cihaz recovery modunda iken Wipe > Advanced Wipe > System ve Cache seçin ve temizleyin.
5- Wipe işleminden sonra ana menüye geri dönün.
6- Önce indirdiğiniz romu, sonra eğer yükleyecekseniz indirdiğiniz GApps dosyasını yükleyin.
7- İşlem bittikten sonra Reboot System diyerek sistemi yeniden başlatın. :havalı:

Hata yok :havalı:

Kurulum talimatlarını okumadan yükleme hatası alan kişilere yanıt verilmeyecektir.

You need to like this in order to view this content.

Pie romlarda pil performansı genel olarak bence daha kötü Oreo ya göre.. Ama rom güzel görünüyor. Ambiente display var mı romda, Nano gaps yüklenebilir mı..bildirim ışığı sorunu filan yoktur herhalde..

ManisaTarzanı

Manisa tarzanı
Üye
Pie romlarda pil performansı genel olarak bence daha kötü Oreo ya göre.. Ama rom güzel görünüyor. Ambiente display var mı romda, Nano gaps yüklenebilir mı..bildirim ışığı sorunu filan yoktur herhalde..
Suan romdayim hicbir sorunu yok pil suresi iyi stabilite cogu romdan daha iyi ses tuslariyla uyandirma mevcut birde bildirim isigi calisiyor @Zahit

Kayıtlı Kullanıcı
Üye
="Manisalee, post: 1440, member: 20"]Suan romdayim hicbir sorunu yok pil suresi iyi stabilite cogu romdan daha iyi ses tuslariyla uyandirma mevcut birde bildirim isigi calisiyor @Zahit
pil süresi tam olarak nasıl? Ekran yansıtıcı da hata var mı?

Last edited:
Suan romdayim hicbir sorunu yok pil suresi iyi stabilite cogu romdan daha iyi ses tuslariyla uyandirma mevcut birde bildirim isigi calisiyor @Zahit
Hocam ambiente display yani ortam ekranı var mı. Yani cihaz kapalıyken bildirim geldiğinde ekran yanıp hafifçe bildirimi göstermesi ve sonra tekrar kapanması ..ben şu anda dotos Oreo dayım. Ekran süresi stabilite filan çok güzel. Tek sıkıntı unoffical olması

ManisaTarzanı

Manisa tarzanı
Üye
Hocam ambiente display yani ortam ekranı var mı. Yani cihaz kapalıyken bildirim geldiğinde ekran yanıp hafifçe bildirimi göstermesi ve sonra tekrar kapanması ..ben şu anda dotos Oreo dayım. Ekran süresi stabilite filan çok güzel. Tek sıkıntı unoffical olması
Dikkat etmedim ama cokta onemli oldugunu dusunmuyorum rom gayet iyi

ManisaTarzanı

Manisa tarzanı
Üye
Suan cihaz yanimda degil Aksam bakarim ambiente display calisiyor mu diye

Celexa

#Kanger
Staff member
Administrator
Ambient display crackling treemizde bulunmuyor. Unofficial olması sıkıntı değil. Şuan official başvurusu yapıp bu roma official alsak, Orada official yazması dışında bir değişiklik olmayacak. Rom tarafımca belirli aralıklarla güncellenecek ve yeni optimizasyonlar, özellikler vs. eklenecektir. İyi forumlar

mutluemir08

Geliştirici
Geliştirici
Şöyle söyleyeyim crackling romlar arasından en stabili bu rom olabilir.Pil ve performans konusunda sıkıntısı yok.Bildirim ledi çalışıyor.Ambient display @Celexa nın da dediği gibi treede mevcut değil.

Ambient display crackling treemizde bulunmuyor. Unofficial olması sıkıntı değil. Şuan official başvurusu yapıp bu roma official alsak, Orada official yazması dışında bir değişiklik olmayacak. Rom tarafımca belirli aralıklarla güncellenecek ve yeni optimizasyonlar, özellikler vs. eklenecektir. İyi forumlar
Hangi romlarda var bu Özellik biliyor musunuz

@Volkanadana dotos de ortalama ne kadar ekran süresi alıyorsun dostum ? crackling official lineage de 3 saat civarı alınca, crackling tabanından ümidi kesmiştim..
Geçen gün tam şarjda 4 saate yakın aldım. 24 saatten fazla şarjı gitti. Bir de Oreo romlarda ekran ışığı daha parlak güneş altında çok rahat okunuyor ekran. Pie romlarda ışık az en sonuna getirmek gerekiyor ışığı ekranı rahat görmek için 😀 bir de daha hızlı sanki geçişler filan oreeo dotos ta bu sarjimda ise durum bu.
https://resmim.net/f/7Tupxl.png

Last edited:
Status
Not open for further replies.