/*

Sorun A6020a41(HW49)Qfile Rom Yükleme Sorunu

Hoşgeldiniz <3

DevOtağ is a developer platform with a number of enhancements shared for various Android devices. Become a member and benefit from the contents! ____________________________________ DevOtağ, çeşitli Android cihazlar için birtakım geliştirmeler paylaşılan bir geliştirici platformudur. Üye olun ve içeriklerden faydalanın!

Şimdi, Bir Dakikada Kayıt Olun!
Arkadaşlar telefona twrp yüklemek için denemeler yaparken, telefonun farklı bir işlemciye sahip hw 30-40 kodlu varyantları için hazırlanmış qfiles dosyalarını yükledim. Olası bir sorunda daha önce yükleyerek çalıştığından emin olduğum a6020a41 hw49 qfile romunu kullanırım diyordum. Tahmin edilebileceği gibi farklı işlemciye ait dosyayı qfile ile yükleyince telefon hardbrick oldu. Ne recovery ne fastboot moda giriyor. Telefonu EDL moda alıp pc ye bağladığımda qfile sorunsuz şekilde görüyor. Ancak yukarıda bahsettiğim orjinal romu yüklemeye çalışırken.
Code:
ERROR: function: is_ack_successful:1121 SAHARA_NAK_MEMORY_DEBUG_NOT_SUPPORTED
ERROR: function: sahara_start:895 Exiting abruptly
ERROR: function: sahara_main:924 Sahara protocol error
ERROR: function: main:303 Uploading  Image using Sahara protocol failed
Download Fail:Sahara Fail:QSaharaServer Fail:Process fail
hatası alıyorum. Ne dersiniz acaba kurtarabilir miyim yoksa anakart çöp mü oldu artık ?

Last edited:
@SemihKalkan sen önerdikten sonra denedim maalesef sonuç aynı, miracle de edl modda cihazdan bilgi alamıyor görünüyor. Flashlamaya kalktığımda ise telefonla bağlantı kurulamadı cevap alınamadı tarzında bir hata alıyorum.

D

DevOtagBot

Ziyaretçi
@SemihKalkan sen önerdikten sonra denedim maalesef sonuç aynı, miracle de edl modda cihazdan bilgi alamıyor görünüyor. Flashlamaya kalktığımda ise telefonla bağlantı kurulamadı cevap alınamadı tarzında bir hata alıyorum.
Cihaz edl 900e modunda mi öyleyse test point yada mı flash deneyebiliriz

@SemihKalkan miflash a elimde ki qfile romunu gösterdiğimde flash script bulunamadı hatası alıyorum ve de yenile dediğimde de eksik dosya hatası veriyor miflash. Farklı sürümler deneyip sonucu yazarım buraya. Test point telefonu anakart üzerinden elle edl moda alma yöntemi sanırım. Benim telefonda nasıl yapılıyor biraz araştırayım. Teşekkür ederim hızlı cevapların için :)

@SemihKalkan dostum yaşadığım sorun dead boot olarak isimlendirilmiş genelde. Burada Ultimate Multi Tool araçlarından Qcfire ile çözmüşler sorunu. Aynı programla başka örneklerde var. Ben üç gündür arıyorum ama bulamadım cracklisini. Box ile birlikte çalışıyor normali anladığım kadarıyla.

D

DevOtagBot

Ziyaretçi
@SemihKalkan dostum yaşadığım sorun dead boot olarak isimlendirilmiş genelde. Burada Ultimate Multi Tool araçlarından Qcfire ile çözmüşler sorunu. Aynı programla başka örneklerde var. Ben üç gündür arıyorum ama bulamadım cracklisini. Box ile birlikte çalışıyor normali anladığım kadarıyla.
Jtag yaptırmanız gerekiyor bunu evde yapmanız imkansız gibi bir şey anakarti belirli noktalarına lehim yapılıyor ve bu şekilde emmc tekrar programlaniyor