/*

R ArrowOS 11.0 R for General Mobile GM 9 Pro

Hoşgeldiniz <3

DevOtağ is a developer platform with a number of enhancements shared for various Android devices. Become a member and benefit from the contents!

DevOtağ, çeşitli Android cihazlar için birtakım geliştirmeler paylaşılan bir geliştirici platformudur. Üye olun ve içeriklerden faydalanın!

Şimdi, Bir Dakikada Kayıt Olun!

windowzytch

Wind/owZ
Moderatör

Aciklama

Hello DevOtag users! Today I introduce you all ArrowOS for General Mobile GM 9 Pro!

Merhaba DevOtag kullanıcıları! Bugün sizlere General Mobile GM 9 Pro için ArrowOS'i takdim ediyorum!

EkranGoruntuleri

owZ' Stuff

talimatlar

1- Install the recovery that's placed in this thread on the device. [THAT RECOVERY IS MANDATORY TO BE INSTALLED!]
2- Download ROM (and GApps).
3- Transfer the ROM (and GApps) package(s) to somewhere on your SD card or internal storage.
4- Reboot to recovery.
5- Wipe > Advanced wipe > [Check system, dalvik and data] > Slider to right
6- Install the ROM. DON'T REBOOT OR INSTALL ANYTHING ELSE YET!
7- Switch slots [DON'T REBOOT YET!!]
8- Install persistent recovery that's located in this thread.
9- Reboot recovery.
10- Install GApps (if you downloaded the package), dm-verity and, if your device is dual-SIM, dual-sim-activator. (If your device isn't Dual-SIM, DON'T!!! ever flash that package!)
After all, reboot system and start using the ROM. ;)

[Kaynak: trkzmn'ın RevengeOS 4.0 konusu]
1- Cihaza bu konudaki recoveryi yükleyin. [Kesinlikle bu konudaki recovery kurulmalı !!]
2- Rom dosyasını indirin. [Gapps (Google Apps) yükleyecekseniz onu da indirin.]
3- İndirdiğiniz romu (ve gappsi) cihaz hafızasına ya da hafıza kartınıza yükleyin.
4- Cihazı recovery moduna alın.
5- Cihaz recovery modunda iken Wipe > Advanced Wipe > System, Dalvik ve Data seçin ve temizleyin.
6- Wipe işleminden sonra ana menüye geri dönün.
7- İndirdiğiniz romu yükleyin.
8- Slot değiştirin. (Reboot yapmayın !!)
9- Bu konudaki kalıcı recovery zipini kurun.
10- Reboot recovery yapın.
11- Kuracak iseniz GApps kurun.
12- Dm-verity kurun.
13- Cihazınız dual (çift sim) ise dual-sim-activator dosyasını kurun. (Değilse kesinlikle kurmayın !!)
14- İşlem bittikten sonra Reboot System diyerek sistemi yeniden başlatın. :cool:

Dipnot

Don't ask me how is it this fast. I can't believe either.

Bunun nasıl bu kadar hızlı olduğunu sormayın. Ben de inanamıyorum.

Hatalar

No VoLTE

VoLTE yok

Tesekkurler
Forum: @hgunduz295
Sensei & Inspiration: @trkzmn
Testing // Deneme: @omerxa
Motivation // Motivasyon: @Tenshi2112

Indirme

ROM indirmesi, paylaşılan depolama ile ilgili bir hatadan dolayı, çalışmamaktadır. Ayrıntılı bilgi için bu mesajı kontrol edin.

You need to like this in order to view this content.

Last edited:
Merhaba
Romu kurdum denedim gayet güzel. Bi sorun var çözemedim. twrp ile gapps kurduğum zaman hata vermiyor uygulamaları yüklüyor Ama telefon açılınca gapps uygulamaları yüklenmemiş oluyor. Sorun ne olabilir? Linktekinin yanında farklı gappslarda denedim. Yine yüklenmedi.

windowzytch

Wind/owZ
Moderatör
Merhaba
Romu kurdum denedim gayet güzel. Bi sorun var çözemedim. twrp ile gapps kurduğum zaman hata vermiyor uygulamaları yüklüyor Ama telefon açılınca gapps uygulamaları yüklenmemiş oluyor. Sorun ne olabilir? Linktekinin yanında farklı gappslarda denedim. Yine yüklenmedi.
Merhabalar! GApps yüklemesinden sonra /system/system/app bölümünü kontrol ettiniz mi? Çünkü bir keresinde bölüm alan yetmezliğinden uygulamalar yüklenmemişti. Ayrıca recovery logu alabilirseniz Telegram grubumuza bekleriz. :)

windowzytch

Wind/owZ
Moderatör
New update is here!

What's new?
/ December 2020 security patch. Time to say goodbye to 2020 finally!
/ Latest device sources have been used.
/ VoLTE is still an issue.
/ Migrated to NikGApps as WeebGApps is struggling with permissions.

If you're using the one I built with October 2020 patch, use this OTA ZIP to save time. For both ZIPs, dirty flash is okay while switching from this version.

You need to like this in order to view this content.

SmithChi

Üye
Üye
yorumlara bakarak emeğinize elinize sağlık demek istiyorum nikgapps hangi paketi kurmamız sağlıklı sorunsuz olabilir kurulum videosu da olursa çok sevinirim benim gibi tereddütleri olanlar için tekrar teşekkürler

windowzytch

Wind/owZ
Moderatör
yorumlara bakarak emeğinize elinize sağlık demek istiyorum nikgapps hangi paketi kurmamız sağlıklı sorunsuz olabilir kurulum videosu da olursa çok sevinirim benim gibi tereddütleri olanlar için tekrar teşekkürler
GApps için en küçük paket türünü kullanmanız gerekiyor.

Kurulum videosu için, kırmak istemem ama, elimdeki ekipmanlar yetersiz olduğundan ben çekemeyeceğim.

SmithChi

Üye
Üye
GApps için en küçük paket türünü kullanmanız gerekiyor.

Kurulum videosu için, kırmak istemem ama, elimdeki ekipmanlar yetersiz olduğundan ben çekemeyeceğim.
Yinede yükleme aşamalarını genel hatlarıyla anladım sorun olmadan yükleme yapabilirim root atmak için hangi magisk versiyonu tavsiye ediliyor canary diyenler olmuş banka gibi uygulamalar da sorun olmaması için

windowzytch

Wind/owZ
Moderatör
Yinede yükleme aşamalarını genel hatlarıyla anladım sorun olmadan yükleme yapabilirim root atmak için hangi magisk versiyonu tavsiye ediliyor canary diyenler olmuş banka gibi uygulamalar da sorun olmaması için
Beta kanalındaki 21.2 sürümü Android 11 için zorunludur. Çünkü Magisk'e Android 11 desteği yine Beta kanalından açılmış olan 21.0 sürümünde geldi.

Bankacılık uygulamaları için Magisk ayarlarından "MagiskHide"ı açıp [Kalkan simgesi > MagiskHide] kısmından ilgili uygulamayı işaretleyebilirsiniz.

Merhaba dual cihaz kullanıyorum. Burada paylaşılan custom romları kurunca sim 1 den sms alamıyorum.
10 tabanlı romlarda volte fixi sorunu çözüyor ama 11 tabanlı romlarda bir çözüm bulamadım

windowzytch

Wind/owZ
Moderatör
Merhaba dual cihaz kullanıyorum. Burada paylaşılan custom romları kurunca sim 1 den sms alamıyorum.
10 tabanlı romlarda volte fixi sorunu çözüyor ama 11 tabanlı romlarda bir çözüm bulamadım
VoLTE fixi Magisk modülü ise bana Telegram üzerinden atabilirsiniz. Ben içini kontrol edip size ne yapacağınızı anlatırım. ;)

Eğer normal flaşlanabilir ZIP ise yine 10 ROM'daki gibi yüklemeyi deneyebilirsiniz.