Pie [CRACKLING(Arm64)] LineageOS 16.0 UnOfficial

Hoşgeldiniz <3

DevOtağ is a developer platform with a number of enhancements shared for various Android devices. Become a member and benefit from the contents!

DevOtağ, çeşitli Android cihazlar için birtakım geliştirmeler paylaşılan bir geliştirici platformudur. Üye olun ve içeriklerden faydalanın!

Şimdi, Bir Dakikada Kayıt Olun!

hgunduz295

Emektar.
Emekli

talimatlar
1- Cihaza recovery yükleyin. [Forumda ilgili cihaz için recovery(ler) ve nasıl yükleneceği mevcut.]
2- Rom dosyasını indirin. [Gapps (Google Apps) yükleyecekseniz onu da indirin.]
3- İndirdiğiniz romu (ve gappsi) cihaz hafızasına ya da hafıza kartınıza yükleyin.
4- Cihazı recovery moduna alın.
5- Cihaz recovery modunda iken Wipe > Advanced Wipe > System ve Cache seçin ve temizleyin.
6- Wipe işleminden sonra ana menüye geri dönün.
7- Önce indirdiğiniz romu, sonra eğer yükleyecekseniz indirdiğiniz GApps dosyasını yükleyin.
8- İşlem bittikten sonra Reboot System diyerek sistemi yeniden başlatın. :cool:

1- Rom dosyasını indirin. [Gapps (Google Apps) yükleyecekseniz onu da indirin.]
2- İndirdiğiniz romu (ve gappsi) cihaz hafızasına ya da hafıza kartınıza yükleyin.
3- Cihaza twrp kurun ve cihazı recovery moduna alın.
4- Cihaz recovery modunda iken Wipe > Advanced Wipe > System ve Cache seçin ve temizleyin.
5- Wipe işleminden sonra ana menüye geri dönün.
6- Önce indirdiğiniz romu, sonra eğer yükleyecekseniz indirdiğiniz GApps dosyasını yükleyin.
7- İşlem bittikten sonra Reboot System diyerek sistemi yeniden başlatın. :cool:

Hatalar
Hata mı o da ne :LOL:

Dipnot
Kurulum talimatlarını okumadan yükleme hatası alan kişilere yanıt verilmeyecektir

Indirme
You need to like this in order to view this content.

Last edited by a moderator:
Xda da link silinmişti.. burada gördüm arıyordum.. Los bence en iyisi..:havalı:

1- Cihaza recovery yükleyin. [Forumda ilgili cihaz için recovery(ler) ve nasıl yükleneceği mevcut.]
3- İndirdiğiniz romu (ve gappsi) cihaz hafızasına ya da hafıza kartınıza yükleyin.
5- Cihaz recovery modunda iken Wipe > Advanced Wipe > System ve Cache seçin ve temizleyin.
7- Önce indirdiğiniz romu, sonra eğer yükleyecekseniz indirdiğiniz GApps dosyasını yükleyin.

2- İndirdiğiniz romu (ve gappsi) cihaz hafızasına ya da hafıza kartınıza yükleyin.
4- Cihaz recovery modunda iken Wipe > Advanced Wipe > System ve Cache seçin ve temizleyin.
6- Önce indirdiğiniz romu, sonra eğer yükleyecekseniz indirdiğiniz GApps dosyasını yükleyin.

Kurulum talimatlarını okumadan yükleme hatası alan kişilere yanıt verilmeyecektir

[Hidden content][/SPOILER]
Nano gaps kuramıyorum hata veriyor nedendir acaba..

Ya ben bu Roma güvenilen yüz özelliğini bir türlü yukleyemiyorum. Pico gaps yüklü olduğu için bu uygulama Yok. APK mirror dan indirdim kurdum çalışıyor ama hemen durduruldu hatası veriyor..
Zaten nano gaps ta kurulmuyor hata veriyor..

trkzmn

Diktatör
Staff member
Administrator
Ya ben bu Roma güvenilen yüz özelliğini bir türlü yukleyemiyorum. Pico gaps yüklü olduğu için bu uygulama Yok. APK mirror dan indirdim kurdum çalışıyor ama hemen durduruldu hatası veriyor..
Zaten nano gaps ta kurulmuyor hata veriyor..
Aroma gapps indirin ve oradan güvenilen yüz paketini yükleyin

[Hidden content][/SPOILER]
Bu rom'a ambient display- ortam ekranı ayarı nasıl eklenebilir...

Vin kernel ile birlikte gm5 için güzel bir romdu en son 03.08 derlemesini kullanmıştım. Üzerine güncellemeler almış şu an güncel sürüm 04.04 olarak gözüküyor. Tekrar bu roma dönmeyi düşünüyorum.

Zahit

Üye
Üye
Vin kernel ile birlikte gm5 için güzel bir romdu en son 03.08 derlemesini kullanmıştım. Üzerine güncellemeler almış şu an güncel sürüm 04.04 olarak gözüküyor. Tekrar bu roma dönmeyi düşünüyorum.
Merhaba şarj ve stabilize açısından nasıl acaba crakling romlar seed romlara göre pili daha çabuk bitiyor deniliyor doğru mudur acaba? Ben pie pixysos seed kullanıyorum tek eksi yönü bildirim ledi çalışmıyor onun dışında şarj ve stabilize pie romlarda en iyisin diyebilirim...

trkzmn

Diktatör
Staff member
Administrator
Merhaba şarj ve stabilize açısından nasıl acaba crakling romlar seed romlara göre pili daha çabuk bitiyor deniliyor doğru mudur acaba? Ben pie pixysos seed kullanıyorum tek eksi yönü bildirim ledi çalışmıyor onun dışında şarj ve stabilize pie romlarda en iyisin diyebilirim...
Doğru. Seed romlar gerek performans olarak gerekse batarya süresi olarak crackling romlardan daha iyi.

Zahit

Üye
Üye
@Zahit pie pixysos seed den bende performans açısından memnun kalmıştım ama pil kullanımı iyi değildi.
Bende diğer seed pie romlar da şarjı çok daha iyi 4 saate yakın 3kran süresi aldım FM 4g cihazımın bataryası da hiç değişmedi ilk çıktığı günlerden bu yana kullanıyorum tek sorunu bildirim ledi çalışmıyor...

Kayıtlı Kullanıcı
Üye
Bence şarjı fena değil. 4 saate yakın alıyorum.. pil 5 yıllık 😁 ama seed romlar daha iyi gidiyor pilde . Ben seed romlar dan ses kısıklığı yüzünden vazgeçtim.. gerçi Kernek var ama onda da root gerekiyor. Ben rootlu telefon sevmiyorum..
mikrofon düzeldi mi?

mikrofon düzeldi mi?
Hocam offical olanını yükledim.dun bu romun. Şimdilik güzel gibi duruyor ama sanki pili hızlı bitiyor gibi.. Ama bu rom yüklü iken bir sıkıntı vardı. Mesela video çeksem sesleri o kadar kısık kayıt ediyor ki hiç duyulmuyor video sesleri. Sanki.mikrofon sesi kısık gibi.. çözemedim..

General Mobile 4G crackling cihazımı telefon olarak değil tablet olarak kullanıyorum.
Cihaz ekranını TV'ye yansıtma benim için önemli.
lineage-16.0-20190509-nightly-crackling-signed.zip yükledim. Batarya süresi güzel.
Karşılaştığım tek sorun TV'ye bağlı "anycast" cihazımı yayınla menüsünde seçecek tick kutucuğu yok.

Yüklediğim şu Android Pie ROM'larda aynı sorunla karşılaştım:
PixysOS-v2.4-crackling-OFFICIAL-20190120-0647.zip
PixelExperience_go_crackling-9.0-20190123-0935-OFFICIAL.zip
Bu iki ROM anycast cihazı görüyor ancak bağlantı yapamıyor. Sanırım Pie ROMlarla alakalı bir mesele.

Ekran yayınlama aşağıdaki Oreo ROMlarda sorunsuz çalıştı:
MK81.0-crackling-201903300246-NIGHTLY.zip
lineage-15.1-20190314-nightly-crackling-signed.zip

hgunduz295

Emektar.
Emekli
General Mobile 4G crackling cihazımı telefon olarak değil tablet olarak kullanıyorum.
Cihaz ekranını TV'ye yansıtma benim için önemli.
lineage-16.0-20190509-nightly-crackling-signed.zip yükledim. Batarya süresi güzel.
Karşılaştığım tek sorun TV'ye bağlı "anycast" cihazımı yayınla menüsünde seçecek tick kutucuğu yok.

Android Pie ROM'larda aynı sorunla karşılaştım:
PixysOS-v2.4-crackling-OFFICIAL-20190120-0647.zip
PixelExperience_go_crackling-9.0-20190123-0935-OFFICIAL.zip
Bu iki ROM anycast cihazı görüyor ancak bağlantı yapamıyor. Sanırım Pie ROMlarla alakalı bir mesele.
Ekran yayınlama aşağıdaki Oreo ROMlarda sorunsuz çalıştı:
MK81.0-crackling-201903300246-NIGHTLY.zip
lineage-15.1-20190314-nightly-crackling-signed.zip
lineageos unofficial versiyonunu deneyebilirmisiniz sanki onda çalıştırmıştım diye hatırlıyorum ama emin değilim oreo romlarda zaten ekran yayınlama sorunsuz