Q [CRACKLING] Project Sakura 2.Q for Wileyfox Swift

Hoşgeldiniz <3

DevOtağ, çeşitli Android cihazlar için birtakım geliştirmeler paylaşılan bir geliştirici platformudur. Üye olun ve içeriklerden faydalanın!

Şimdi, Bir Dakikada Kayıt Olun!

Should I try building same ROM for seed once I get a server?

• Yes, you should! Turning your phone into crackling doesn't mean you'll leave seed entirely.

Votes: 3 100.0%
  • No, you shouldn't. If you turned your phone into crackling, why not making ours, too?

Votes: 0 0.0%

• Total voters
    3
  • Poll closed .

Hello, DevOtag users! Today, I present you all an unofficial build of Project Sakura 2.Q for Wileyfox Swift (Crackling), which I built from source! =)

Merhaba, DevOtağ kullanıcıları! Bugün, sizlere, kaynağından yaptığım, Wileyfox Swift (Crackling) için olan, resmi olmayan Project Sakura 2.Q derlemesini takdim ediyorum! =)

You do not have permission to view link Log in or register now.

[Assuming you have Crackling TWRP installed.]
1- Download GApps for Android 10 ARM64. WeebGApps is mandatory for General Mobile GM 5 as system partition is as small as ~1.8 GB.
2- Download Magisk. A friend of mine also maintains Magisk Canary Kokoro Edition, which I'll provide download link for.
3- Reboot to TWRP. Wipe > Advanced Wipe > [Mark Dalvik/ART cache, system, data, cache.] > Slider to right.
4- When wiping is done, go to main menu > Install > /path/to/ProjectSakura-VANILLA-2.Q-20200912-1716-crackling-UNOFFICIAL.zip
5- Add GApps, Magisk and Migrate packages to queue as well.
6- Slider to right. Don't forget to take a cup of coffee. This will take long. ;)
7- When installation is complete, just wait for boot, set it up as you want and good to go!

[Crackling TWRP'nin yüklü olduğunu farz ediyorum.]
1- Android 10 ARM64 için GApps'i indirin. WeebGApps, sistem bölümü ~1.8 GB gibi küçük bir alan olduğu için, General Mobile GM 5 kullanıcıları için zorunludur.
2- Magisk'i indirin. Bir arkadaşım ayrıca linkini verecek olduğum Magisk Canary Kokoro Sürümü'nü de yapıyor.
3- TWRP'ye yeniden başlatın. Sil > Gelişmiş sil > [Dalvik/ART Önbelleği'ni, system'ı, data'yı ve cache'i işaretleyin.] > Kaydıraç sağa.
4- Silme bitince, ana menüye gidin > Yükle > /path/to/ProjectSakura-VANILLA-2.Q-20200912-1716-crackling-UNOFFICIAL.zip
5- GApps, Magisk ve Migrate paketlerini de ayrıca sıraya ekleyin.
6- Kaydıraç sağa. Bir fincan kahve almayı unutmayın. Bu uzun sürecek. ;)
7- Yükleme bitince, sadece açılışı bekleyin, istediğiniz gibi kurun ve gitmeye hazırsınız!

Sakura Launcher crashes due to ROM sources. Make sure you use QuickSwitch to set it as QuickStep provider.
1- Open settings through quick settings.
2- Apps & Notifications > All Apps > Magisk Manager > [Tap on app icon]
3- Install QuickSwitch module. Don't reboot yet. Tap back button until you exit Magisk Manager.
4- Settings > Apps & Notifications > All Apps > QuickSwitch [Tap on app icon]
5- Grant QuickSwitch's root access.
6- Tap on Sakura Launcher in the list in order to set it as recents provider.

Sakura Launcher ROM kaynaklarından dolayı çöküyor. QuickStep sağlayıcısı olarak ayarlamak için QuickSwitch kullandığınızdan emin olun.
1- Ayarları hızlı ayarlardan açın.
2- Uygulamalar & Bildirimler > Tüm Uygulamalar > Magisk Manager > [Uygulama simgesine dokunun]
3- QuickSwitch modülünü kurun. Henüz yeniden başlatmayın. Magisk Manager'dan çıkana kadar geri tuşuna basın.
4- Ayarlar > Uygulamalar & Bildirimler > Tüm Uygulamalar > QuickSwitch > [Uygulama simgesine dokunun]
5- QuickSwitch'in root erişimini onaylayın.
6- Son uygulamalar sağlayıcısı olarak ayarlamak için listede Sakura Launcher'a dokunun.

- To report issues/bugs, please make sure you followed the guide STEP X STEP! I tried this all by myself and worked just fine. So, nothing to do in my side unless you follow the guide step x step.
- Logs, logs, logs! Logs are really important to find out if the issue can be resolved or not!
- Everyone saying something like "Please help!" or "You're responsible for breaking my phone!" will be completely ignored. Describe your issue briefly, kindly and with logs.

- Hataları bildirmek için, lütfen talimatları ADIM ADIM takip ettiğinizden emin olun. Ben bunu tamamen kendi başıma denedim ve çok iyi çalıştı. O yüzden, talimatları adım adım takip etmediğiniz sürece kendi tarafımda yapabileceğim bir şey yok.
- Kayıtlar, kayıtlar, kayıtlar! Kayıtlar sorunun çözülebilir olup olmadığını bulabilmem için gerçekten önemli!
- "Lütfen yardım!" veya "Telefonumun bozulmasından sen sorumlusun!" diyenler tamamen yok sayılacaktır. Hatanızı kısaca, kibarca ve kayıtlarla açıklayın.

Unfortunately, I won't be able to update this as roxirp's server got shut down. If you have one, please mind lending me. I promise I won't ever do anything else. I'll just build ROMs, download them and test them on the relevant device. P.S. I also signed up for official maintaining.

Maalesef, roxirp'in sunucusu kapandığı için bunu güncelleyemeyeceğim. Eğer bir tane varsa, lütfen bana ödünç vermeyi düşünün. Söz veriyorum başka hiçbir şey yapmayacağım. Sadece ROM'ları yapacağım, onları indireceğim ve ilgili cihazda test edeceğim. Dipnot: Ayrıca resmi yapımcılık için kayıt yaptım.

Idea // Fikir: @mutluemir08 (For making Sakura for seed // Seed için Sakura'yı yaptığı için)
Testing // Deneme: @windowzytch (Wait, isn't that me?! :D // Bekle, bu ben değil miyim?! :D)
Server // Sunucu: roxirp
Device trees and compile debugging // Cihaz ağaçları ve derleme hatalarını giderme: LineageOS team - MoKeeOS team - aoleary

You need to like this in order to view this content.

Last edited: