Pie dotOS 3.1 for GM5 Plus

Hoşgeldiniz <3

DevOtağ, çeşitli Android cihazlar için birtakım geliştirmeler paylaşılan bir geliştirici platformudur. Üye olun ve içeriklerden faydalanın!

Şimdi, Bir Dakikada Kayıt Olun!

tunasahinn

Yasaklandı

Aciklama
GM 5 Plus için caneray'ın derlediği yeni dotOS 3.1'i sizlere sunuyorum. Uzun zaman sonra cihaz tarafında bir sürü gelişme yaşandı, umarım beğenirsiniz:D

Dipnot
Cihaz kaynakları tamamen yeniden yapıldı, bazı bilgilendirmeler yapmam gerekiyor. Öncelikle bu yeni taban sayesinde performans ve pil en yüksek seviyeye ulaştı. Kullanınca eski tabana göre farkı hissedebileceksiniz. Kernel tarafında da bazı yenilikler yapıldı, bunlar hakkında da bazı bilgileri vermem gerekiyor. Kesinlikle eski romlardan geçerken wipe yapmak zorundasınız, halihazırda dotOS 3.0 yüklü olsa bile.

Kernel Tarafındaki Yenilikler:
- DT2W(Double Tap To Wake - Çift Dokunma ile Uyandırma)

Bu özellik geçici olarak dokunmatik paneli Goodix olan cihazlarda çalışmaktadır. Panelinizi Device Info HW indirerek öğrenebilirsiniz. Himax panellerde bu özellik GEÇİCİ olarak yoktur, tekrar etmekte yarar var.

- DTS Sound Desteği
Bu destek sayesinde ASUS AudioWizard özelliğini cihazınızda kullanabileceksiniz. Sesinizde gerçekten artış olacaktır.

- Titreşim Kontrolü
Bu destek sayesinde cihazınızın titreşim seviyesinin kontrolünü elinize alabileceksiniz.

- KCAL(Renk Kontrolü)
Bu destek sayesinde cihazınızın panel renklerini istediğiniz gibi ayarlayabileceksiniz.

- Hoparlör Kontrolü
Bu destek sayesinde hoparlörünüzün çıkış seviyesini dibine kadar artırabileceksiniz.

Tüm bu özellikler
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.
veya Kernel Adiutor üzerinden kontrol edilebilir.

EkranGoruntuleri

Indirme
İçeriği görüntülemek için "Beğen" butonuna tıklayıp sayfayı yenileyin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Radon

Üye
Üye
Aman aman elinize sağlık bende yayınlanmayan Cerberus Os var (Source forge dan çarpmıştım :D) ondan geçmeye değer sanırım :geek:
@tunasahinn içindeki boot.img i alsam üzerinde olduğum roma kernel olarak atabilir miyim kine :havalı::favori:

Sedenogen

Dead Valentine Owner
Yönetici
Dead Valentine Owner
Aman aman elinize sağlık bende yayınlanmayan Cerberus Os var (Source forge dan çarpmıştım :D) ondan geçmeye değer sanırım :geek:
@tunasahinn içindeki boot.img i alsam üzerinde olduğum roma kernel olarak atabilir miyim kine :havalı::favori:
Boot dosyalarını ayrıştırıp kernelleri değişmeniz gerekmekte, farklı romların bootlarını karıştırmayın.

Radon

Üye
Üye
F2FS desteği yok sanırım
Edit 1 : Spectrum desteği yok
Edit 2 : Treble desteği de kaldırılmış
eklenecek mi bunlar geri @tunasahinn

Son düzenleme:

Radon

Üye
Üye
Arada sırada rastgele yeniden başlatmalar ile karşılaşıyorum
Edit: yaptığım bir modifikasyon ile alakalı imiş yeniden yükleyince normale döndü

Son düzenleme:
Beklenen rom geldi. :D
Ama ya link hatalı, ya drive sunucularında bir halt var. Yada link silindi. Help please.
Ne güzel kurup inceleme yapacaktım.