Hoşgeldiniz <3

DevOtağ is a developer platform with a number of enhancements shared for various Android devices. Become a member and benefit from the contents! DevOtağ, çeşitli Android cihazlar için birtakım geliştirmeler paylaşılan bir geliştirici platformudur. Üye olun ve içeriklerden faydalanın!

Şimdi, Bir Dakikada Kayıt Olun!

naytseyd

Super Moderator
Yönetici
Super Mod
Mesajlar
703
Konum
Turkey
Bilmeyenler için kısaca bahsetmek gerekirse, Violentmonkey, kullanıcıların çeşitli özellikler ekleyebildiği özelleştirilebilir açık kaynak kodlu tarayıcı eklentisidir. Sadece bir eklentiye istediğiniz tüm işlevler için, ayrı ayrı özellikler ekleyebilirsiniz.

Birçok özelliği sadece eklenti de bir araya getirerek, fazladan eklenti kurma derdinizde azalacak.

Violentmonkey eklentisini Chrome mağazasından indirin
Violentmonkey eklentisini Mozilla mağazasından indirin


Burada Instagram’da video ve resim indirmeye, YouTube’da CPU kullanımını azaltmaya kadar, kullanışlı 16 Tampermonkey script komutuna göz atacağız.

Not: Burada iki farklı internet sitesinden bağlantılar sunduk. Seçtiğiniz Script'i kurmak için "install" butonuna dokunmanız yeterli.

1- Newspaper Paywall Bypasser: Bazı popüler yabancı haber sitelerinin, ödeme duvarlarını atlayın.
Desteklenen siteler:
  • The Nation
  • Wall Street Journal
  • Boston Globe
  • NY Times
  • LA Times
  • Washington Post
Violentmonkey’e kurmak için için tıklayın

2- Sci-hub button: Bilimsel makalelere ücretsiz olarak erişin. Bu script desteklenen Google Akademik ve Bing Akademik gibi internet adreslerine sci-hub butonu ekleyerek, bilimsel makalelere ücretsiz erişmenizi sağlar.

Violentmonkey’e kurmak için için tıklayın

3- Instagram: Download Photo & Video: Adında anlaşılacağı gibi, Instagram web sitesinden video ve fotoğraflar indirmeye yarıyor. Yaptığımız testte gayet başarılı bir şekilde çalıştı.

Violentmonkey’e kurmak için tıklayın

4- Fake GPS Location: Eğer konumunuzu web sitelerinden gizlemek isterseniz, bu eklenti gayet kullanışlıdır. Birçok web sitesine sahte GPS koordinatları gönderir.

Violentmonkey’e kurmak için tıklayın

5- Stop DuckDuckGo changing URL on clicking: Daha fazla gizlilik için DuckDuckGo arama motorunun, tıkladığınız bağlantıları değiştirmesinin önüne geçin.

Violentmonkeye kurmak için tıklayın

6- No Fingerprint: İnternet sitelerinin tarayıcı parmak izinizi (konumunuz, dil ayarlarınız,kurulu eklentileriniz, cihazınızın ekran genişlik boyutu vb.) takip etmesini önlemek için, tüm bu değerleri sahte değerlerle değiştirerek web sitelerine yollar.

Violentmonkey’e kurmak için tıklayın

7- Popup Blocker Script: Her türden pop-up bağlantılarını engellemek için güçlü bir pop-up engelleyici.

Violentmonkey’e kurmak için tıklayın

8- Video Background Play Fix: YouTube ve Vimeo gibi platformlarda farklı sekmeye geçtiğinizde veya tarayıcıyı arka plana aldığınızda videonun arka planda kaldığı yerden devam etmesini sağlar.

Violentmonkey’e kurmak için tıklayın

9- Netflix: No spoilers: Netflix izlerken, izleyeceğiniz video’nun başlıklarını ve açıklamalarını gizleyerek spoiler yemeyi durdurun 🙂

Violentmonkey’e eklemek için tıklayın

10- Disable YouTube 60 FPS (Force 30 FPS): Eğer eski bir bilgisayara sahipseniz, 60 kare ayarında video izlemek, izlediğiniz videolarda sık sık donmalara yol açacaktır. Bu script YouTube videolarındaki 60 kare ayarını, 30 kare şeklinde ayarlayarak sık sık yaşanan donmaların önüne geçer.

Violentmonkey’e eklemek için tıklayın

11-Anti-Adblock Killer: Reklam engelleyici kullanıyorsanız, bazı siteler sizden kullandığınız reklam engelleyici kapatmanızı isteyecektir. Bu script test edildi ve internet sitelerinde yer alan reklam engelleyici kapatın uyarısını başarılı bir şekilde kaldırdı. Ancak düzgün çalışması için izin vermeniz gerektiğini unutmayın.

Violentmonkey’e’e eklemek için tıklayın

12- Amazon & YouTube CPU tamer: Amazon ve YouTube web siteleri, kullanıcılar siteyi ziyaret ettiklerinde arka planda gizli bir şekilde birçok analitik işlem başlatıyor ve bu YouTube ve Amazon’da dolaşan kullanıcıların pil ömrünün çabuk tükenmesine sebep oluyor.
Amazon ve YouTube CPU Tamer Script'leri Amazon ve YouTube web sitelerinde, arka planda yer alan bu işlemleri engelleyerek ciddi manada pil tasarrufu sağlar.

Violentmonkey’e YouTube CPU Tamer Script'ini kurmak için tıklayın
Violentmonkey’e Amazon CPU Tamer Script'ini kurmak için tıklayın

13- Twitter Sessize Al: Twitter’da karşınıza çıkan fetöcüleri “Kes Lan Fetöcü” butonu ile sessize alıp keyfinize bakabilirsiniz.

Violentmonkey’e kurmak için tıklayın

14- Twitter: Download Video: Twitter gönderilerinin menü kısmına “indirme” butonu ekleyerek, videoların indirme bağlantısına kolayca ulaşmanızı sağlar.

Violentmonkey’e kurmak için tıklayın

15- Twitter Auto Night Mode: Bu script, gece saat 8 de Twitter gece modunu otomatik olarak aktif edip, sabah 8 de kapatır.

Violentmonkey’e kurmak için tıklayın

16- Wide GitHub: Tüm GitHub depo sayfalarını tam genişlikte ve dinamik olarak boyutlandırılmış şekilde değiştirir.

Violentmonkey’e kurmak için tıklayın

SON
Daha fazla bilgi almak ve aramıza katılmak için Telegram kanalımızı takip etmeyi ve sohbet grubumuza dahil olmayı unutmayın.
 
Üst
AdBlock Tespit Edildi

Bu sitede AdBlock kullanılmamaktadır!

Forumumuzun gelişebilmesi için lütfen AdBlock eklentilerinizi kapatınız. Bu işlem kimi için can sıkıcı olsa da forum masraflarımızı bu şekilde karşılayabiliyoruz.

KAPATTIM
Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!