Portal EURO 2020 UEFA tarafından corona virüsü nedeniyle 2021 yazına ertelendi

Hoşgeldiniz <3

DevOtağ is a developer platform with a number of enhancements shared for various Android devices. Become a member and benefit from the contents!

DevOtağ, çeşitli Android cihazlar için birtakım geliştirmeler paylaşılan bir geliştirici platformudur. Üye olun ve içeriklerden faydalanın!

Şimdi, Bir Dakikada Kayıt Olun!

hgunduz295

Emektar.
Emekli
Messages
796
Likes
2,562
#1

Son dakika | UEFA EURO 2020 kararını açıkladı!
Son dakika... UEFA, üye 55 ülkeyle telekonferans yöntemiyle bugün tarihi bir toplantı gerçekleştirdi.
Toplantıda alınan kararla 12 Haziran'da başlaması gereken EURO 2020 için 1 yıl erteleme kararı alındı. Turnuva, 11 Haziran / 11 Temmuz 2021 tarihleri arasında oynanacak.


2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020), yeni tip corona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle bir yıl ertelendi.
UEFA'dan yapılan açıklamaya göre; 55 üye federasyon, Avrupa Kulüpler Birliği, Avrupa Ligleri ve Uluslararası Profesyonel Futbolcular Birliği (FIFPro) yetkilileri, Avrupa genelinde hızla yayılan, Dünya Sağlık Örgütü tarafından da "küresel salgın" ilan edilen virüsün etkilerini görüşmek üzere video konferans yöntemiyle toplandı.

12 farklı ülkenin ev sahipliğinde 12 Haziran-12 Temmuz 2020 tarihlerinde düzenlenmesi planlanan 16. Avrupa Futbol Şampiyonası'nın, 11 Haziran-11 Temmuz 2021 tarihlerinde yapılması kararlaştırıldı.

Bilet sahiplerinin, 2021'deki turnuvaya katılmamaları halinde paralarının iade edileceği belirtildi.

Hazırlık maçları da dahil gerek milli takım gerek kulüp düzeyindeki tüm UEFA organizasyonları ve karşılaşmaları, ikinci bir açıklama yapılıncaya kadar durduruldu.

Mart ayının sonunda oynanması gereken EURO 2020 play-off mücadeleleri ve uluslararası hazırlık maçları da durumun incelenmesi kaydıyla haziran ayının başına alındı.

Bu sezonun fikstürünün nasıl yapılacağı konusunda çözüm aramak için ise Avrupa'daki lig ve kulüplerin temsilcilerinden bir çalışma grubu oluşturuldu.

CEFERİN: 55 ÜLKENİN DESTEĞİYLE EURO 2020 ERTELENDİ

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, EURO 2020'nin ertelenmesiyle ilgili konuştu.

Konu hakkında açıklama yapana UEFA Başkanı Alexander Ceferin, Hepimiz biliyoruz ki Avrupa’daki bu korkunç virüs yaşamı oldukça zorlu bir hale getirdi. Şu an için EURO 2020’yi ertelemek tek seçeneğimizdi. 55 ülkenin tamamının desteğine sahibiz. Şu an için bütün olarak futbolu ve hem oyuncuların, hem de taraftarların sağlığını düşünmek zorundayız” ifadelerini kullandı.

ŞAMPİYONLAR LİGİ MAÇLARI DA ASKIYA ALINDI
UEFA'nın kulüpler düzeyindeki iki turnuvası; Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'nin geleceği de toplantıda görüşüldü. İki turnuva geçici olarak ertelendi.
TÜRKİYE A GRUBU’NDAN KATILACAKTI

Türkiye'nin de yer alacağı Euro 2020'de maçların 12 farklı ülkede oynanacak olması virüsün kitleler arasındaki dolaşımını küresel anlamda daha da yayılmasını sağlayabileceği öngörülüyordu.
UEFA, üye 55 ülkeyle telekonferans yöntemiyle bugün tarihi bir toplantı gerçekleştirdi. Corona virisün futbola etkilerinin masaya yatırıldığı toplantıda organizasyonlarla ilgili net bir karar alındı. UEFA, EURO 2020’yi 1 sene erteleme teklifini sundu. Bu teklif üye ülkeler, Avrupa Kulüpler Birliği ve futbolcuları temsilen katılan FIFPro tarafından kabul edildi.
A Milli Takım 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası A Grubunda İtalya, İsviçre ve Galler ile mücadele edecekti. Milliler organizasyonun açılış maçını İtalya ile Roma Olimpiyat Stadı’nda 12 Haziran tarihinde oynayacaktı.

COPA AMERICA DA ERTELENDİ
Öte yandan bir erteleme haberi de Güney Amerika'dan geldi. Bu yaz Arjantin ve Kolombiya'da düzenlenmesi planlanan Copa America da 2021'e ertelendi.

Maçların ne zaman oynanacağına salgının gidişatına göre karar verilecek.
 
Last edited:
Top
Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!
"