Sorun General Mobile Gm 5 D (dual) sim kart hatası

Hoşgeldiniz <3

DevOtağ, çeşitli Android cihazlar için birtakım geliştirmeler paylaşılan bir geliştirici platformudur. Üye olun ve içeriklerden faydalanın!

Şimdi, Bir Dakikada Kayıt Olun!

rmzntlgy

Üye
Üye
Elimde gm 5 d cihaz var ve cihaz herhangi şekilde kart okumuyor (android 7.1.1). Daha önce eski bir roma geçtim onda hat arada geliyordu fakat yine kart okuyordu. yani telefonda donanımsal bir arıza olduğunu düşünmüyorum. Muhtemelen modemden kaynaklanan bu soruna çözüm bulabilecek bir arkadaş var mı?
Snapdragon fabrika test romu buldum onda hatları okumada sorun yok şebeke gelmiyordu bu da ek bilgi olarak kenarda dursun.

Nured

Üye
Üye
Prisma android 9 seed rom kurdum az önce şimdi hat okuyor sorun yok şebeke gelmiyor. Arama ekranına gelince arama yapamıyorum. arama yapmak çin uçak modunu kapatı yazıyor. Uçak modu kapalı ve mobil ağlarda şebeke bulmuyor.
Telefonun şebeke anteninde sorun vardır okuyosa hattı. Yazılımsal sorun değildir bence ama forumda modem dosyaları var o dosyaları flashla dene bı sansini

rmzntlgy

Üye
Üye
Telefonun şebeke anteninde sorun vardır okuyosa hattı. Yazılımsal sorun değildir bence ama forumda modem dosyaları var o dosyaları flashla dene bı sansini
Modem dosyalarını nerden bulurum. Gm 5 modem görmedim hiç forumda 2 gündür dolanıyorum. Şebeke antenlerinde sorun yok bana kalırsa sorum modem dosyasında. bulabilirsem atacağım da bulamadım henüz. Forumda yeniyim fakat sevdim burayı.

Rom kurulumu yaparken hiç simkart kilidi, veyahut akıllı simkart (bazı pie romlarda var) ayarlarını kullandınızmı?
Bazen bu ayarları kullanmak çok can sıkıcı sonuçlara sebep olabiliyor.
Bence önce bir stock romu edl olarak kurun ve başka bir simkart deneyin. (hoş iki kartın birden arıza yapması pek akla yatkın gelmiyor büyük ihtimalle donanımsal arıza)