/*

Kilit GM 4g (GM5) volte mümkün mü?

Hoşgeldiniz <3

DevOtağ is a developer platform with a number of enhancements shared for various Android devices. Become a member and benefit from the contents!

DevOtağ, çeşitli Android cihazlar için birtakım geliştirmeler paylaşılan bir geliştirici platformudur. Üye olun ve içeriklerden faydalanın!

Şimdi, Bir Dakikada Kayıt Olun!
Status
Not open for further replies.
Öncelikle hayırlı ramazanlar arkadaşlar.

GM 4g SD410 işlemcisi kullandığını ve sd410 unda volte,vilte,vowifi desteği olduğunu öğrendim qualcomm sayfasından. volte çalışmayan cihazlarda( romdan kapalı olan cihazlarda) xda da patchler ve build.prop dosyasında eklemelerde açıldığını çoğu cihaz konusunda gördüm. ama wileyfox swift klonu olan GM 4g için ne xda da ne yerli forumlarda tek bi başlık, mesaj görmedim.

GM 4g için volteyi kullanmak mümkün müdür yada bir patch hazırlama imkanı yok mudur?

Last edited:
quallcom un sayfasında sd410 için destekli olduğu yazıyor.
Code:
Cellular Modem

Multi SIM: LTE Dual SIM

Next-generation Calling Services:
Voice over Wi-Fi (VoWiFi) with LTE call continuity, HD Voice over 3G and VoLTE
araştırırken asus zenfone max ında sd410 olduğu ve kullanıcı talepleri ile güncellemeyle volteyi verdiğini forumlarında gördüm. linki : https://www.asus.com/zentalk/thread-124971-1-1.html

sd410 da volte desteğinin üretici tarafından romdan kapalı olduğunu düşünüyorum ama rom editleme, patch yapma konusunda bilgim yok. o nedenle araştırıyorum forumlarda.

trkzmn

Diktatör
Staff member
Administrator
Code:
Cellular Modem

araştırırken asus zenfone max ında sd410 olduğu ve kullanıcı talepleri ile güncellemeyle volteyi verdiğini forumlarında gördüm. linki : https://www.asus.com/zentalk/thread-124971-1-1.html

sd410 da volte desteğinin üretici tarafından romdan kapalı olduğunu düşünüyorum ama rom editleme, patch yapma konusunda bilgim yok. o nedenle araştırıyorum forumlarda.
Konuyu araştıracağım. Mümkünse bunun üzerinde çalışacağız

teşekkürler üstadım. çağrı anında 4g - >3g, çağrı sonrası da 3g->4g geçişleri kalkacağı için pil konusunda pozitif bi özellik. o nedenle epeydir yabancı forumlarda bakınıyorum ama modlama bilgim olmadığından tıkanıp kalıyorum. inş bu işi çözersiniz.

TheDoop

Üye
Üye
Magisk modülü olan VoEnabler'i kurun.
Hattınızı Başka bir Volte destekli cihaza takıp SMS ile volte'yi aktif edin.
Hattınızı Geri takın ve ayarlardan volteyi etkinleştirin.

volte servisi uyumlu telefondan sim için etkinleştirildi. gm 4g cihazım rootlu, supersu yüklü ve voenabler in build.prop da xda da verilen eklemeler yapıldı ama olmadı. pil tüketimi müthiş şekilde arttı. ampere yazılımında normal deşarj akımı 180-200ma den 800 mA çıktı. şarj dayanmaz oldu. stock romda başka değişiklikler yapmak gerekiyor anladığım. volte için ims kaydını yapıp yapmadığını network signal guru loglarından da takip ettim. ims kaydı ile ilgili bi kayıt yer almıyor( volteli rootlu başka bi cihazla logları karşılaştırdım).
gm 4g de diğer romları bilmiyorum ama stock romda volte /ims kütüphaneleri eksik olduğunu tahmin ediyorum. diğer romlarda da voltenin aktif olduğuna dair bi mesaj ekran görüntüsü vs göremedim. donanımsal destek yok diye düşünmeye başlamışken asus zenphone max forumunu görünce üreticinin kapattığında karar kıldım ama daha fazla ilerleyemedim. rom üstadlarımız bakarlarsa olaya doğru bilgiyi verirler diye düşünüyorum.

hgunduz295

Emektar.
Emekli
Code:
Cellular Modem

android sürümü android 6ymış şuan sınavları sebebi ile yoğun ama @Shimawa 1 ay sonra bahsi geçen asus cihazından zenui portu yapıp volte çalıştırmayı deneyebilir.

Status
Not open for further replies.