Sorun Gm 4g sarj olmama sorunu

Hoşgeldiniz <3

DevOtağ is a developer platform with a number of enhancements shared for various Android devices. Become a member and benefit from the contents! DevOtağ, çeşitli Android cihazlar için birtakım geliştirmeler paylaşılan bir geliştirici platformudur. Üye olun ve içeriklerden faydalanın!

Şimdi, Bir Dakikada Kayıt Olun!

muhammedbyrkn

Üye
Üye
Selamlar, gm 4g telefonum cihaz sarj olmuyor sarj boardini değiştirdiğim halde yine de şarj olmuyor suan telefonumu bataryadaki enerji sayesinde kullanıyorum şarjım bitince napicam bilmiyorum muhtemelen sorun donanımsal ama sorun hangi donanımda anlamadım yardımcı olur musunuz

erciyes

Üye
Üye
Selamlar, gm 4g telefonum cihaz sarj olmuyor sarj boardini değiştirdiğim halde yine de şarj olmuyor suan telefonumu bataryadaki enerji sayesinde kullanıyorum şarjım bitince napicam bilmiyorum muhtemelen sorun donanımsal ama sorun hangi donanımda anlamadım yardımcı olur musunuz
Benim 4G aynısını yapmıştı. Şarj ışığı yanmasına rağmen şarj almıyordu. Şarj kablosunun telefona takılan kısmının altına bir destek yerleştiriyordum. Telefonun alt kısmı böylece yerden birkaç milim kalkıyordu. O zaman şarj almıştı. Bir süre o şekilde kullanmıştım.
Belki sende de işe yarar.

Byteman3D

Üye
Üye
Çok özel birşey söylemiyor olacağım, eminim denemişsinizdir ama iki kere test etmekte fayda var. Şarj aleti ve kablolar çalışıyor mu? Bende şu günlerde benzer düşüncelerle telefon mu bozuldu dedim. İki kablomun ikisi birden, üstelik yeni, bozuldular. Bir de Bim'den aldığım şarj bataryası da aynı zamanda bozuldu. Var sen ayıkla pirincin taşını. Kablo mu bozuk dedim ama yok öteki kablo da bozuk. Şarj yaptığım alet de bozuk. Alet başka birşeyi daha şarj etmeyince anladık ki sorunu var. O gazla kablolarda da olabilir mi dedim ve bir üçüncü kablo ile anladık ki öyleymiş. Umarım ciddi bir sorununuz yoktur.

muhammedbyrkn

Üye
Üye
Çok özel birşey söylemiyor olacağım, eminim denemişsinizdir ama iki kere test etmekte fayda var. Şarj aleti ve kablolar çalışıyor mu? Bende şu günlerde benzer düşüncelerle telefon mu bozuldu dedim. İki kablomun ikisi birden, üstelik yeni, bozuldular. Bir de Bim'den aldığım şarj bataryası da aynı zamanda bozuldu. Var sen ayıkla pirincin taşını. Kablo mu bozuk dedim ama yok öteki kablo da bozuk. Şarj yaptığım alet de bozuk. Alet başka birşeyi daha şarj etmeyince anladık ki sorunu var. O gazla kablolarda da olabilir mi dedim ve bir üçüncü kablo ile anladık ki öyleymiş. Umarım ciddi bir sorununuz yoktur.
evde ki 2 sarj aletiyle denedim olmadı , şarj aletleri başka telefonu da şarj ediyor benmki olmuyor sarj.

Le Psychologue

Moderatör
Moderatör
GM4G cihazınız şarj almıyorsa ve soket değiştirdi iseniz ;
Telefonunuzu şarja takıp üste doğru 1.5mm kadar yukarıya kaldırın. Eğer sorun çözülmez ise ve bataryada sorun olmadığını düşünüyorsanız, şarj başlığınız ve kablonuzu değiştirin. Eğer sorun çözülmez ise daha sert bir usb ucuna sahip kablo ile de deneyebilirsiniz. Eğer bunlar da işe yaramazsa telefonunuzun içini temizlemek adına basit işlemler yapıp durumu tekrar kontrol edebilirsiniz.

Tecrübelerim ;
Zamanında o cihazı yıllarca kullandım ve şarjım bir gün atölyede çalışıyor iken %102 oldu. General Mobile gusül aldırma işlemlerini de mutlaka uygulayın. Bu telefon çok acayip :sinirli:.

AdBlock Tespit Edildi

Bu sitede AdBlock kullanılmamaktadır!

Forumumuzun gelişebilmesi için lütfen AdBlock eklentilerinizi kapatınız. Bu işlem kimi için can sıkıcı olsa da forum masraflarımızı bu şekilde karşılayabiliyoruz.

KAPATTIM
Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!