Mod Gm5 plus ısınma problemi çözümü ve CPU min Max ayarlama modu

Hoşgeldiniz <3

DevOtağ, çeşitli Android cihazlar için birtakım geliştirmeler paylaşılan bir geliştirici platformudur. Üye olun ve içeriklerden faydalanın!

Şimdi, Bir Dakikada Kayıt Olun!

ertkz

Üye
Üye
Aciklama
Hepinize selamlar arkadaşlar kendi cabalarimla düzenlemiş oldugum bir modu gm5 plus kullanıcılarına sunmak istedim bu modu zip ten çıkartıp vendor bin klasörüne atıp gerekli izinleri verip kullanmaya başlayabilirsiniz pie romlarda özellikle çok ısınma sorunu var bende çözüm bulup sizlere sunuyorum

Indirme
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.

Dipnot
Özellikle big CPU çok ısınmaya sebeb oluyor hızı dusurulmeden gene 1512 MHz de çalışacak şekilde ayarlandı little CPU da ise frekans 403 MHz ve 1209 MHz arasında çalışıyor CPU yönetimi conservative olarak değiştirdim piliniz daha çok gitsin diye fabrika çıkışı olarak big CPU da corectl thermal kısıtlama yapmadığı için cihazlar çok ısınıyor ve anakartlari aşırı ısıdan zarar görüyor bu mod tüm bu ısınma sorununu çözecek twrp de rom yedekleyin ve nasıl ısındığını görün ama roma dönünce isinin kontrol altına alındığını göreceksiniz​

Moderatör tarafında düzenlendi:

Zahit

Üye
Üye
Özellikle big CPU çok ısınmaya sebeb oluyor hızı dusurulmeden gene 1512 MHz de çalışacak şekilde ayarlandı little CPU da ise frekans 403 MHz ve 1209 MHz arasında çalışıyor CPU yönetimi conservative olarak değiştirdim piliniz daha çok gitsin diye fabrika çıkışı olarak big CPU da corectl thermal kısıtlama yapmadığı için cihazlar çok ısınıyor ve anakartlari aşırı ısıdan zarar görüyor bu mod tüm bu ısınma sorununu çözecek twrp de rom yedekleyin ve nasıl ısındığını görün ama roma dönünce isinin kontrol altına alındığını göreceksiniz
Ellerinize sağlık öncelikle başka cihazda da yapılabilir mi? Mesela GM 4g de?

ertkz

Üye
Üye
Başka cihazlarda da yapılabilir tabiki kurcalamak gerekli her cihaz farklı msm8952 satırları altında işlem yaptım genelde ama ısınma sorunu bu satırlara ait değildi bende deneme yanılma yoluyla fark ettim bu dosya bir çok işlemci için yapılmış içinde qualcom un birçok işlemci su için configurasyon var

ertkz

Üye
Üye
Gm4g 8916 kullanıyordu sanırım ama little CPU frekansları gm5 plus ile aynı ama gm4g de bu dosyayı görmedim başka bir yerde ayarı vardır illaki benim fazla bilgim olsa sizler için neler yapardım ama adım Hıdır elimden gelen budur

ertkz

Üye
Üye
Cozer isinma olmaz eger olursa sen gene sorun var diye yaz thermal config dosyasıni da paylasiriz ama her cihazda ayni olmuyor o