Portal Google, Gmail ve YouTube Kesintisinde Kullanıcı Kimliği Sistemindeki Hatayı Suçluyor

Hoşgeldiniz <3

DevOtağ is a developer platform with a number of enhancements shared for various Android devices. Become a member and benefit from the contents!

DevOtağ, çeşitli Android cihazlar için birtakım geliştirmeler paylaşılan bir geliştirici platformudur. Üye olun ve içeriklerden faydalanın!

Şimdi, Bir Dakikada Kayıt Olun!

windowzytch

Wind/owZ
Moderatör
Messages
155
Likes
380
Location
Japan
#1
Google, bu haftanın başlarında Gmail ve YouTube gibi büyük hizmetleri devre dışı bırakan yaygın bir kesintiyi, çevrimiçi kişileri tanımlama sistemindeki bir hata olarak teşhis etti.

Alphabet Inc.’in Google’ı, oturum açmış kullanıcıları doğrulayıp izlemesini sağlayan çeşitli araçlara sahiptir. Ekim ayında, şirket bu araçları yeni bir dosya depolama sistemine taşımaya başladı ve Cuma günkü gönderiye göre, süreçte verilerin bazı kısımları yanlış rapor edildi. Bu, bazı hizmetlerinin Pazartesi sabahı 47 dakikalığına kesintiye uğramasına neden oldu, bu nadir görülen bir teknik hataydı.

Google'ın açıklaması, artan siber güvenlik tedbirlerinin ortasında geliyor. Yazılım sağlayıcısı SolarWinds Corp.'a yapılan bir saldırı, Microsoft Corp. ve birçok ABD devlet kurumu dahil olmak üzere şirketleri ifşa etti.

Gmail, YouTube Dahil Google Hizmetleri Büyük Kesinti Çekiyor

Şirket, Google'ın bulut depolama hizmetine gönderilen taleplerin yaklaşık% 15'inin Pazartesi günkü kesinti sırasında kesintiye uğradığını söyledi. Bulut bölümü, Okta Inc'inkine benzer bir tanımlama hizmeti sunar.

Salı günü, Google'ın Gmail hizmeti başka bir kesinti yaşadı. Şirket bunu veri geçişiyle ilgili bir soruna bağladı.

Orijinal gönderi
 
Top
Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!
"