Portal Google'nin Can Sıkıcı Popupları İle Mücadele Edin.

Hoşgeldiniz <3

DevOtağ is a developer platform with a number of enhancements shared for various Android devices. Become a member and benefit from the contents!

DevOtağ, çeşitli Android cihazlar için birtakım geliştirmeler paylaşılan bir geliştirici platformudur. Üye olun ve içeriklerden faydalanın!

Şimdi, Bir Dakikada Kayıt Olun!
Status
Not open for further replies.

AcikVeOzgurFOSS

Moderatör
Staff member
Moderatör
Messages
54
Likes
115
#1
Google'nin ana sayfasını ilk ziyaret ettiğinizde veya çerezleri temizledikten hemen sonra Google tarafından "devam etmeden önce" penceresini alırsınız. Gene başka bir Google hizmeti olan Youtube'de erişim kısıtlaması olan videoları izlemek istediğinizde önünüze "oturum aç" penceresi çıkar.
Bunlardan kurtulmak ve siteleri kullanmaya devam etmek için Google sitesinde "teşekkür ederim" Yotube'de ise "Kabul et" butonuna tıklamanız gerek.

Sorun şu ki, site çerezlerini düzenli olarak temizlerseniz bu uyarıları tekrar tekrar alırsınız.Bu po-pup'ları her seferinde ele almak canınızı sıkabilir. Örneğin Youtube'de oturum açmak istemediğinizi 100 defa söylemek.
Bu tür sıkıntılarla başedebilmek için elinizin altında birçok seçenek var.
Bundan kurtulmanın en kolay yolu masaüstünde youtube videolarını görüntülebilmeyi sağlayan smplayer mobilde ise (android) newpipe gibi açık kaynak kodlu yazılımları kullanmak.
Eğer bunlar yerine orjinal siteyi görüntülemeyi tercih ederseniz, Google'nin ana sitesinde veya Youtube'de önünüze çıkan popupları engelleyebilirsiniz.
Bunun için Ublock Origin gibi bir içerik engelleyici eklentisini tarayıcınıza kurabilirsiniz.
YouTube'de adresinde "YouTube'da Oturum aç " açılır penceresini engellemek için

UBlock Origin ayarlarının filtrelerim sekmesine aşağıdaki satırları ekleyin:

www.youtube.com###dialog
www.youtube.com##.opened

Bu seçenekleri ekledikten sonra Youtube açılır pencere göstermeyecektir. Sayfaları yeniden yüklemeniz gerektiğini ve bunların bir dezavantaj olduğunu unutmayın, çünkü tüm videolar başladıktan bir dakika sonra duracaktır. Ancak, oynatmayı yeniden başlatmak ve videoları her zamanki gibi izlemek için oynat düğmesine basabilirsiniz.

Not : Bu ayarlarda herhangi bir sorun veya çalışmama durumu farkederseniz aşağıdaki ayarları Ublock Origin'in filtrelerim kısmına ekleyerek işlemi tekrardan deneyebilirsiniz.

youtube.com##ytd-popup-container
youtube.com##ytd-consent-bump-lightbox.style-scope
www.youtube.com##.opened

Google'nin "devam etmeden önce" açılır penceresini engellemek için
Google'nin ana sitesinde açılır pencereyi engellemek için uBlock Origin'in filtrelerim sekmesine aşağıdaki satırları ekleyin:

www.google.com##:root:style(overflow-y: visible !important; )

Bu, Google'ın arama sonuçları sayfasındaki "daha fazla" bağlantısını keser, ancak arama işlevinin kendisi iyi çalışır.

Bizi Telegram kanalımızdan takip edin.
Diğer Yazılarımıza ulaşmak için tıklayın.
 
Last edited by a moderator:
Status
Not open for further replies.
Top
Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!
"