Pie LineageOS 16.0 for GM 9 Pro

Hoşgeldiniz <3

DevOtağ, çeşitli Android cihazlar için birtakım geliştirmeler paylaşılan bir geliştirici platformudur. Üye olun ve içeriklerden faydalanın!

Şimdi, Bir Dakikada Kayıt Olun!

trkzmn

Diktatör
Staff member
Administrator

Aciklama
Bu yazımda sizlere GM 9 Pro cihazı için hazırlamış olduğum Android 9 tabanlı LineageOS 16.0 romunu tanıtacağım.

EkranGoruntuleri

talimatlar
1- Cihaza bu konudaki recoveryi yükleyin. [Kesinlikle bu konudaki recovery kurulmalı !!]
2- Rom dosyasını indirin. [Gapps (Google Apps) yükleyecekseniz onu da indirin.]
3- İndirdiğiniz romu (ve gappsi) cihaz hafızasına ya da hafıza kartınıza yükleyin.
4- Cihazı recovery moduna alın.
5- Cihaz recovery modunda iken Wipe > Advanced Wipe > System, Dalvik ve Data seçin ve temizleyin.
6- Wipe işleminden sonra ana menüye geri dönün.
7- İndirdiğiniz romu yükleyin.
8- Slot değiştirin. (Reboot yapmayın !!)
9- Bu konudaki kalıcı recovery zipini kurun.
10- Reboot recovery yapın.
11- Kuracak iseniz GApps kurun.
12- Dm-verity kurun.
13- Cihazınız dual (çift sim) ise dual-sim-activator dosyasını kurun. (Değilse kesinlikle kurmayın !!)
14- İşlem bittikten sonra Reboot System diyerek sistemi yeniden başlatın. :cool:
1- Rom dosyasını indirin. [Gapps (Google Apps) yükleyecekseniz onu da indirin.]
2- İndirdiğiniz romu (ve gappsi) cihaz hafızasına ya da hafıza kartınıza yükleyin.
3- Cihaza bu konudaki kalıcı recoveryi kurun ve cihazı recovery moduna alın.
4- Cihaz recovery modunda iken Wipe > Advanced Wipe > System ve Cache seçin ve temizleyin.
5- Wipe işleminden sonra ana menüye geri dönün.
6- Önce indirdiğiniz romu, sonra eğer yükleyecekseniz indirdiğiniz GApps dosyasını yükleyin.
7- İndirdiğiniz romu yükleyin.
8- Slot değiştirin. (Reboot yapmayın !!)
9- Bu konudaki kalıcı recovery zipini kurun.
10- Reboot recovery yapın.
11- Kuracak iseniz GApps kurun.
12- Dm-verity kurun.
13- Cihazınız dual (çift sim) ise dual-sim-activator dosyasını kurun. (Değilse kesinlikle kurmayın !!)
14- İşlem bittikten sonra Reboot System diyerek sistemi yeniden başlatın. :cool:

Hatalar
- Volte
- Arama esnasında hoparlör

Dipnot
* Kurulum talimatlarını okumadan yükleme hatası alan kişilere yanıt verilmeyecektir.
* Bazı magisk modülleri kamera - el feneri gibi bir takım özelliklerin çalışmanı engellemektedir. Modül kurduktan sonra bunları kontrol ediniz. (Dolby modülü test edilmiştir. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.)

Tesekkurler
DevOtag Ekibi:
- @hgunduz295
- @trkzmn
- @Sedenogen
- @Celexa
- @NaytSeyd
-------------------------------------------------
@omerxa [Support/Tester]
@eymenhudaua [Support/Tester]
@erdilS [Support/Tester]
@Zangyapro [Support/Tester]
Indirme
You need to like this in order to view this content.

Last edited:
Emeğinize sağlık. Android 10 tabanlı olduğunda bende kuracağım inşallah bu gsi romlardan kurtulacağımız bir rom çıkar

aykut..

Üye
Üye
2 saat sonunda karşılaştığım sorunlar:
Herhangi birşey açarken(müzik vs) arkadan fısss sesi geliyor ve ses seviyesi yükseldikçe cızırtı yapıyor.
Arama yapılıyor ama karşı tarafın sesi gelmiyor. Hoparlörü açılıyor kendi kendine yine ses yok
Kendi kamera uygulaması çalışmıyor.
Bunlar dışında çok iyi olmuş eline sağlık.

Last edited:

trkzmn

Diktatör
Staff member
Administrator
2 saat sonunda karşılaştığım sorunlar:
Herhangi birşey açarken(müzik vs) arkadan fısss sesi geliyor ve ses seviyesi yükseldikçe cızırtı yapıyor.
Arama yapılıyor ama karşı tarafın sesi gelmiyor. Hoparlörü açılıyor kendi kendine yine ses yok
Kendi kamera uygulaması çalışmıyor.
Bunlar dışında çok iyi olmuş eline sağlık.
Ses konusuna gelirsek sese müdahele ettiniz mi ? Mesela magisk modülü kurdunuz mu ? Veyahut Dolby? Bunlar sesi ve kamerayı bozan etkenler. Ayrıca kurduğunuz magisk sürümü de bu tür hatalara neden olmakta.

aykut..

Üye
Üye
Ses konusuna gelirsek sese müdahele ettiniz mi ? Mesela magisk modülü kurdunuz mu ? Veyahut Dolby? Bunlar sesi ve kamerayı bozan etkenler. Ayrıca kurduğunuz magisk sürümü de bu tür hatalara neden olmakta.
Magisk 21 kuruluydu. Evet Dolby kurdum ilk başlarda ondan oluyor sandım. Modülü kaldırıp denedim aynıydı. Romu tekrar kurayım temiz olsun en iyisi dedim. Maalesef yine aynı durumla karşılaştım.

trkzmn

Diktatör
Staff member
Administrator
Magisk 21 kuruluydu. Evet Dolby kurdum ilk başlarda ondan oluyor sandım. Modülü kaldırıp denedim aynıydı. Romu tekrar kurayım temiz olsun en iyisi dedim. Maalesef yine aynı durumla karşılaştım.
Evet şimdi kontrol ettik. 1 buildde hata varken diğerinde yok. Onu halledip en kısa sürede paylaşacağız

öncelikle emeğinize saglık romu kurdum acıldı gayet akıcı ve hızlı ama gapps kuramadım
arm64 9 micro ve arm64 9 nano kurarken kode:64 hatası aldım
arm64 9 full kurarken kode:70 hatası aldım