Portal Linux ve Android İçin En İyi Vpn Hizmetleri

Hoşgeldiniz <3

DevOtağ is a developer platform with a number of enhancements shared for various Android devices. Become a member and benefit from the contents!

DevOtağ, çeşitli Android cihazlar için birtakım geliştirmeler paylaşılan bir geliştirici platformudur. Üye olun ve içeriklerden faydalanın!

Şimdi, Bir Dakikada Kayıt Olun!

AcikVeOzgurFOSS

Moderatör
Staff member
Moderatör
Messages
54
Likes
113
#1
İster linux kullanın ister windows istersede android eğer internete bağlanıyorsanız 3. taraf kimseler ve ISS'ler ağ trafiğinizi daima izleyerek casusluk yaparlar.
Vpn kullanmak ağ trafiğinizi 3.taraflara karşı şifreler ve bağlantınızı saldırılara ve izlemelere karşı koruyabilir.
Gene Vpn kullanarak ip adresinizi gizleyebilir ve konumunuzu değiştirek internet üzerindeki coğrafi engelleri aşabilirsiniz. Bu nedenle bu makalede, gizlilik ve güvenlik düşünen insanların kullanışlı bulabileceği Linux ve Android için en iyi VPN hizmetlerinden bahsedeceğiz.

Linux için önerilen VPN Hizmetleri

ProtonVPN (ücretsiz plan mevcuttur)

Not: ProtonVPN, %50'ye varan indirim alabileceğiniz sınırlı bir Black Friday anlaşması yürütüyor. Güvenli ve anonim bir VPN bağlantısı arıyorsanız, bunları kontrol edin.
ProtonVPN, güvenlik ve gizlilik açısından mevcut en iyi Vpn'lerden biri olarak kabul ediliyor.
İsviçre'de gizlilik odaklı bir e-posta servis sağlayıcı olan ProtonMail tarafından oluşturuldu. Proton, İsviçre merkezli bir şirket olduğu için kullanıcı mahremiyetine dayanan güçlü yasal korumalardan yararlanır. Bu gizlilik ve güvenlik için mükemmel bir kombinasyon.
Ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz, ancak çok sınırlı özelliklere sahip olursunuz. Ücretsiz bir planla gidiyorsanız, deneyim en iyisi olmayacaktır, ancak bu sizin nihai kararınızdır. Bir abonelik satın almaya karar verirseniz, P2P desteği, Tor entegrasyonu, daha fazla sunucu konumu, hız ve güvenli yüksek akış elde edersiniz.
ProtonVPN için komut satırı aracını kullanabilir veya PtotonVpn'den aldığınız config dosyasını OpenVPN kullanarak ayarlayabilirsiniz. Onların SSS bölümünde daha fazla bilgi burda.
İnternet adresini ziyaret edin

Android İçin ProtonVpn'yi F-Droid mağazasından indirin.

Librem Tunnel

Purism, gizliliğinizi korumak ve güvenliğinizi sağlamak için güvenebileceğiniz yeni hizmetler sunuyor. Ayrıca, Librem Tüneli, Librem one paketinin bir parçasıdır.

VPN'yi kullanmak istiyorsanız, ayda yaklaşık 8 $(veya yılda 71$) ödemeniz gerekecektir. Ancak, daha fazlası var.
Librem Tüneli ile birlikte, Librem Mail, Librem Social ve Librem Chat'e de erişebilirsiniz. (Böylece işlerinizi daha hızlı halletmek için kendize güvenli bir alan oluşturabilirsiniz) Tercih ettiğiniz şey buysa, Librem Tüneli iyi bir seçenektir.
Resmi web sitesini ziyaret edin.


AirVPN
AirVPN gizlilik düşünen insanlar için mükemmel bir seçimdir. En iyi güvenlik ve gizliliği sağlamak için OpenVPN protokolünü kullanır. Buna ek olarak, AirVPN tarafından geliştirilen Eddie istemcisi (OpenVPN UI), ağınızı kolayca güvence altına almak için kullanışlıdır.
Merak ediyorsanız, port yönlendirmeyi de destekler. Bir karar almak için teknik özelliklerini de kontrol edebilirsiniz.

Birçok Linux dağıtımını destekler. Dağıtımlara uygun açık kaynak kodlu AirVpn programını bu adresten kurabilirsiniz.
Diğer Özellikleri
Android, Linux,Windows, İOS ve Macos desteği
• Bitcoin üzerinden ödeme
Trafik ve zaman sınırı yok. Tüm çıkış düğümlerimize erişim.
Sınırsız ve ücretsiz sunucu anahtarları.
P2p de dahil olmak üzere her protokol kabul edilir
• Yazılımınızı optimize etmek için yönlendirilmiş bağlantı noktaları ve DDN'LER.


Hiçbir kişisel bilgi gerekli değildir. Bir hesap açtığınızda, gerçek bir e-posta adresi bile olması gerekli değil, herhangi bir kişisel veri girmek zorunda kalmazsınız.
• 80 TCP / UDP, 443 TCP / UDP ve 53 TCP / UDP bağlantı noktalarında OpenVPN desteği. Ayrıca, her Aır sunucusu doğrudan SSH üzerinden OpenVPN, SSL üzerinden OpenVPN ve Tor üzerinden Openvpn'i destekler.


ExpressVPN
ExpressVpn, Linux için tavsiye edilen en iyi vpn'lerden biridir. Sıfır günlük politikası iddiasıyla birlikte aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda sunucu konumu sunmakta. Güçlü şifreleme sunar ve ayrıca Netflix'in engelini kaldırmayı destekler – eğer aradığınız şey buysa. ExpressVpn'nin uygulama veya programları maalesef açık kaynak değil. Ancak buradaki komutları takip ederek EpressVpn'yi OpenVpn üzerinden Linux ve Android'de güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Mullvad
Mullvad VPN, kaydolmanız için rastgele bir hesap numarası üreten ilginç bir VPN servis sağlayıcısıdır. Bir hesap oluşturmak için başka bir ayrıntı (e-posta gibi) girmenize gerek yoktur.
Diğer Vpn'lerden farklı olarak, fiyatlandırma katmanları alamazsınız. Hizmet için ayda 5 Euro ödersiniz.
Ayrca Mullvad'ın onion hizmeti ile mullvad vpn'ye tor ağını kullanarak üye olabilirsiniz.

Mullvad Onion adresi
Mullvad Vpn'den alacağınız config dosyasını Openvpn veya Wireguard üzerinden linux sisteminizde kullanabilirsiniz.
Android için Mullvad Vpn'yi F-Droid mağazasından yükleyin.
TorGuard

TorGuard, Linux için mevcut olan başka bir güvenli VPN sağlayıcısıdır. Ancak, bu VPN hizmetinin “Tor” projesiyle hiçbir şekilde ilgisinin olmadığını unutmayın.
Herhangi bir günlük kaydı tutmaz.
Sık sık Torrent kullanıyorsanız son derece faydalı bir hizmet. Ağınızdaki kısıtlamaları kolayca kaldırmak için seçim yapabileceğiniz birden fazla protokol elde edersiniz. En ucuz VPN olmayabilir, ancak çok sayıda sunucu konumu ve daha fazla protokol türü vardır.
Maalesef TorGuard'ında resmi uygulama veya programları açık kaynak kodlu değil. Ancak burada yer alan OpenVpn yapılandırma dosyalarını indirerek TorGuard'ı hem Android hemde Linux'ta OpenVpn üzerinden kullanabilirsiniz.


Bizi Telegram kanalımızdan takip edin

Diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayın
 
Last edited by a moderator:
Top
Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!
"