Hoşgeldiniz <3

DevOtağ is a developer platform with a number of enhancements shared for various Android devices. Become a member and benefit from the contents! DevOtağ, çeşitli Android cihazlar için birtakım geliştirmeler paylaşılan bir geliştirici platformudur. Üye olun ve içeriklerden faydalanın!

Şimdi, Bir Dakikada Kayıt Olun!

naytseyd

Super Moderator
Yönetici
Super Mod
Mesajlar
703
Konum
Turkey
Not: Buradaki öneriler MicroG kurulu Android cihazlar için geçerlidir. Ciihazınızda Gapss paketleri mevcutsa buradaki öneriler sizin için işe yaramayabilir.

Bilmeyenler için MicroG, Gapss paketi kurulu olmayan Android cihazlar için Play hizmetlerin yerini alan bir istemcidir. Eğer cihazınıza Play hizmetleri kurmak istemiyorsanız, MicroG Play hizmetlerini gerektiren uygulamaları çalıştırmak için açık kaynak kodlu güzel bir alternatiftir.

MicroG uygulamasının Google’ın Safetynet korumasını geçmediğinı belirtelim. Ancak yine de birçok uygulamanın çalışmasını sağlayacaktır.

Genelde bankacılık veya ücretli hizmetler sunan bir uygulamalar kullandığınızda, “cihazınızda root erişimi var” uyarısı ile karşılaşırsınız. Bazı uygulamalar uyarıyı gösterip çalışmaya devam etse de, bazı uygulamalar çalışmayı tamamen durduruyor. Bunun sebebi ise root erişiminin kötüye kullanılma ihtimali.

Ancak uyarı veya hata veren uygulamalardan root erişimini tamamen gizleyebilmek mümkün. Bu da hata veren birçok uygulamanın çalışmasını sağlayacaktır.

Magisk Manager’ı gizleyin ve Hide özelliğini aktif edin

Magisk manager, cihazınızda root işlevlerini kontrol etmenize imkan sağlayan açık kaynak kodlu bir root yöneticisidir. Magisk manager’ın root iznini uygulamalardan gizlemek için ayarlar kısmını açın. Ayarlar kısmında yer alan “Magisk” kısmında Magisk Hide seçeneğini aktif edin. Yine “Uygulama” kısmının en altında yer alan ” Magisk Manager’ı gizle” seçeneğini aktif edin.

İlk seçenek uygulamalardan root yetkisini gizlemek için Magisk Hide özelliğini aktif edecektir. İkinci seçenek ise Magisk uygulamasını gizlemek için uygulamayı yeni bir logo ve paket ismi ile sisteminize yeniden yükleyecektir.

Şimdi manager ismi ile tekrardan yüklenen Magisk uygulamasını açın ve aşağıda işaretlediğim koruma simgesi olan kısma giriş yapın.
IMG_20210419_185720_448.jpg


Bu kısmı açıktan sonra, buradan Magisk Hide seçeneğine gidin. Magisk, Hide bölümünde sisteminizde kurulu tüm uygulamaları listeler. Root erişimini gizlemek istediğiniz uygulamaları buradan seçebilirsiniz. Ancak bazı uygulamaların root iznini tespit edebilen alt seçenekleri de mevcut olabiliyor. Bu tür seçenekleri olan uygulamalardan root iznini saklamak için mevcut uygulamalara bir kez dokunun.
IMG_20210419_190251_713.jpg


Edxposed Hide ile Root yetkisini gizleme
Edxposed, cihazınıza çeşitli özellikler ve ayarlar eklemenizi sağlayan, Android cihazlar için modüller kurmanıza izin veren Xposed uygulamasının halefidir. Edxposed kullanıyorsanız bu uygulamaların root erişimini anlamasına sebep olabilir. Edxposed’ın menüsünden Xposed Hidde kısmını açarak root erişimini uygulamalardan gizleyebilirsiniz.
IMG_20210419_195415_971.jpg


Donanım anahtar doğrulamasını (CTS) devre dışı bırakma
Tüm bu işlemleri yaptınız ancak hâlâ kullandığınız uygulama hata veriyorsa, bunun sebebi Google’ın SefeyNet korumasının bir parçası olan ve cihazlardaki bootloader kilidinin kaldırıp kaldırılmadığını tespit eden Cts anahtar doğrulaması olabilir.

Bunu aşmak için cihazınıza ilk olarak Edxposed kurmalısınız. Buradan Edxposed için gerekli zip dosyasını indirin. İndirdirdiğiniz dosyayı Magisk manager’a yükleyin. Daha sonra Magisk manager’dan arama yapıp “Riru” modülünü ( yapımcı rikka) gene Magisk’e yükleyin ve şimdi cihazı tekrar başlatın.

Sistem yeniden başladıktan sonra, Edxposed’ı açıp modüller için “No Device Check” modülünü ( açık kaynak kodlu) aratıp Edxposed’a yükleyin ve modülü aktif edip cihazı tekrardan yeniden başlatın.
IMG_20210419_212032_590.jpg


Her şey bu kadar. Artık root erişimi yüzünden çalışmayan birçok uygulama tekrardan çalışmaya başlayacaktır. Eğer gene hata ile karşılaşırsınız mevcut uygulamayı sıfırlamayı veya tekrardan kurmayı unutmayın.
 
Üst
AdBlock Tespit Edildi

Bu sitede AdBlock kullanılmamaktadır!

Forumumuzun gelişebilmesi için lütfen AdBlock eklentilerinizi kapatınız. Bu işlem kimi için can sıkıcı olsa da forum masraflarımızı bu şekilde karşılayabiliyoruz.

KAPATTIM
Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!