Lollipop Miui 9 v8.2.1 GM 4G

Hoşgeldiniz <3

DevOtağ is a developer platform with a number of enhancements shared for various Android devices. Become a member and benefit from the contents! ____________________________________ DevOtağ, çeşitli Android cihazlar için birtakım geliştirmeler paylaşılan bir geliştirici platformudur. Üye olun ve içeriklerden faydalanın!

Şimdi, Bir Dakikada Kayıt Olun!

trkzmn

Diktatör
Staff member
Administrator

Arkadaşlar bu yazımda sizlere General Mobile 4G cihazı için hazırlanmış olan lollipop (android 5.1.1) tabanlı arm64 (crackling) miui 9 romunu tanıtacağım.

1- Cihaza crackling recovery yükleyin. [Forumda ilgili cihaz için recovery(ler) ve nasıl yükleneceği mevcut.]
2- Rom dosyasını indirin. [Gapps (Google Apps) yükleyecekseniz onu da indirin.]
3- İndirdiğiniz romu (ve gappsi) cihaz hafızasına ya da hafıza kartınıza yükleyin.
4- Cihazı recovery moduna alın.
5- Cihaz recovery modunda iken Wipe > Advanced Wipe > System ve Cache seçin ve temizleyin.
6- Wipe işleminden sonra ana menüye geri dönün.
7- Önce indirdiğiniz romu, sonra eğer yükleyecekseniz indirdiğiniz GApps dosyasını yükleyin.
8- İşlem bittikten sonra Reboot System diyerek sistemi yeniden başlatın. :cool:

1- Rom dosyasını indirin. [Gapps (Google Apps) yükleyecekseniz onu da indirin.]
2- İndirdiğiniz romu (ve gappsi) cihaz hafızasına ya da hafıza kartınıza yükleyin.
3- Cihaza crackling recovery kurun ve cihazı recovery moduna alın.
4- Cihaz recovery modunda iken Wipe > Advanced Wipe > System ve Cache seçin ve temizleyin.
5- Wipe işleminden sonra ana menüye geri dönün.
6- Önce indirdiğiniz romu, sonra eğer yükleyecekseniz indirdiğiniz GApps dosyasını yükleyin.
7- İşlem bittikten sonra Reboot System diyerek sistemi yeniden başlatın. :cool:

Kurulum talimatlarını okumadan yükleme hatası alan kişilere yanıt verilmeyecektir

You need to like this in order to view this content.

Ellerinize sağlık öncelikle hocam Romda Türkçe dil varmı birde MIUI 10 gelirmi bu yönde bir çalışma yapmayı düşünüyormusunuz

Arkadaşlar bu yazımda sizlere General Mobile 4G cihazı için hazırlanmış olan lollipop (android 5.1.1) tabanlı arm64 (crackling) miui 9 romunu tanıtacağım.

1- Cihaza crackling recovery yükleyin. [Forumda ilgili cihaz için recovery(ler) ve nasıl yükleneceği mevcut.]
2- Rom dosyasını indirin. [Gapps (Google Apps) yükleyecekseniz onu da indirin.]
3- İndirdiğiniz romu (ve gappsi) cihaz hafızasına ya da hafıza kartınıza yükleyin.
4- Cihazı recovery moduna alın.
5- Cihaz recovery modunda iken Wipe > Advanced Wipe > System ve Cache seçin ve temizleyin.
6- Wipe işleminden sonra ana menüye geri dönün.
7- Önce indirdiğiniz romu, sonra eğer yükleyecekseniz indirdiğiniz GApps dosyasını yükleyin.
8- İşlem bittikten sonra Reboot System diyerek sistemi yeniden başlatın. :cool:

1- Rom dosyasını indirin. [Gapps (Google Apps) yükleyecekseniz onu da indirin.]
2- İndirdiğiniz romu (ve gappsi) cihaz hafızasına ya da hafıza kartınıza yükleyin.
3- Cihaza crackling recovery kurun ve cihazı recovery moduna alın.
4- Cihaz recovery modunda iken Wipe > Advanced Wipe > System ve Cache seçin ve temizleyin.
5- Wipe işleminden sonra ana menüye geri dönün.
6- Önce indirdiğiniz romu, sonra eğer yükleyecekseniz indirdiğiniz GApps dosyasını yükleyin.
7- İşlem bittikten sonra Reboot System diyerek sistemi yeniden başlatın. :cool:

Kurulum talimatlarını okumadan yükleme hatası alan kişilere yanıt verilmeyecektir

[Hidden content]
Türkçe dil var mı?

Hocam iyi günler eğer bu eskiden bu romu denedim. Gm5 de çalışıyor fakat çok çok fazla kasma ve play storeye girilmiyordu falan süzeltebilirseniz efsane olur şimdiden teşekkürler

trkzmn

Diktatör
Staff member
Administrator
Hocam iyi günler eğer bu eskiden bu romu denedim. Gm5 de çalışıyor fakat çok çok fazla kasma ve play storeye girilmiyordu falan süzeltebilirseniz efsane olur şimdiden teşekkürler
Play store alternatifi olarak Aurora Store kullanın. Forumda bulunmakta. Bu roma yönelik bir çalışma olmayacak. Crackling tabanlı romlar ile uğraşıyoruz artık

Play store alternatifi olarak Aurora Store kullanın. Forumda bulunmakta. Bu roma yönelik bir çalışma olmayacak. Crackling tabanlı romlar ile uğraşıyoruz artık
Anladım teşekkür ederim ama gm 5 için stabil değil bu yüzden bu romu kullanmayacağım yinede teşekkür ederim

Zacking

Üye
Üye
Hocam merhaba kolay gelsin romu kurmadan önce sd kart hariç her şeyi sildim sonra sd karttan romu yükleyip gaps ı kurdum cihazı açtıktan sonra miu hesap acma sayfasına geldigim de cihaz kimliği geçersiz diyor açılmıyor sayfayi gecemiyorum da yardim edebilirmisiniz rica etsem

hgunduz295

Site Yöneticisi
Staff member
Administrator
Hocam merhaba kolay gelsin romu kurmadan önce sd kart hariç her şeyi sildim sonra sd karttan romu yükleyip gaps ı kurdum cihazı açtıktan sonra miu hesap acma sayfasına geldigim de cihaz kimliği geçersiz diyor açılmıyor sayfayi gecemiyorum da yardim edebilirmisiniz rica etsem
sanırım cihazınız tek sim eger cihazınız teksim ise builpropa persist.radio.multisim.config=dsds
çift sim ise persist.radio.multisim.config=ssss satırını ekleyiniz.

Last edited:

Zacking

Üye
Üye
sanırım cihazınız tek sim eger cihazınız teksim ise builpropa persist.radio.multisim.config=dsds
çift sim ise persist.radio.multisim.config=ssss satırını ekleyiniz.
Evet tek sim cihazım ama telefonuma erişemiyorum ki yani o ekrandan hiçbiryere çıkamıyorum uçak moduna aldim son durum için resim atıyorum hocam o işlemi nasıl yaparım bilmiyorum