Portal Netflix Benzeri Platformlarda: Metastream İle Ücretsiz Video Akışı

NaytSeyd

Super Moderator
Staff member
Super Mod
Messages
693
Likes
1,628
#1
Açık kaynak kodlu Metastream eklentisiyle, Netflix gibi birçok platformda video izlerken, video akışlarını arkadaşlarınızla canlı olarak paylaşabilir ve aynı zamanda anlık olarak akış üzerinden sohbet gerçekleştirebilirsiniz.


Metastream, birçok platformda videoları, eklentiyi kullanan ve sohbete dahil ettiğiniz arkadaşlarınızla izlemenize imkan veren, video akış eklentisidir.
ÖZELLİKLERİ
  • Firefox ve Chrome için kullanılabilir.
  • Webrtc desteği ile, hız sınırları olmadan eşler arası (p2p) video akış desteği.
  • Herhangi bir şekilde video akışı için oturum açmanıza gerek yoktur.
  • Herhangi bir sınır olmadan istediğiniz kadar kullanıcıyı davet edin.
  • Arkadaşlarınızı çevrim içi veya çevrim dışı olarak davet edin.
NASIL KULLANILIR?
İlk olarak, mesela arkadaşlarınızla Netflix izlemek istiyorsanız, ilk önce Netflix sitesine gidip oturum açarak, izlemek istediğiniz filmin bağlantısını kopyalayın ve sekmeyi kapatın.

Eklentiyi kurduğunuzda, eklenti sekmesinden eklentiye giriş yapın. Açılan siteden diğer kullanıcılar içinde gözükecek kullanıcı adınızı yazıp devam edin. Sonraki sayfada oturumu başlat seçeneği çıkacak, onaylayıp devam edebilirsiniz.

Artık her şeyin ayarlandığı sekmeye gelmiş bulunuyorsunuz. Sağ üst tarafta yer alan davet et panosundan bağlantıyı kopyalayıp, bu bağlantıyı davet etmek istediğiniz arkadaşlarınıza iletebilirsiniz. Sohbeti çevrim içi veya çevrim dışı yapmak sizin elinizde.

Eğer bir video akışı başlatmak isterseniz ” Medya Ekle” kısmına, izlemek istediğiniz filmin linkini yapıştırmanız yeterli. Arkadaşlarımız geldikten sonra, sayfanın altında yer alan oynat düğmesine tıklayın ve açılır pencerede aç butonuna tıklayın.

Arkadaşlarınızla sohbet etmek isterseniz, sohbetinizi sağ tarafta oynayacak şekilde ayarlayarak işleri daha kolay hale getirebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki talimatları izleyin.

Ana ekranın alt kısmındaki çubuğun, en sağında yer alan üç dişli noktaya tıklayın. Daha sonra oradan da “Sohbet” bölümünü açın. Sohbet penceresi açıldığında, o pencerenin sağ üst köşesinde olan dikdörtgen simgesine tıklarsanız işlem tamamdır.

Yine aşağıda yer alan dişli şeklinde gözüken ayara tıklayarak, kullanıcı adınızı ve avatar görüntünüzü isterseniz buradan değiştirebilirsiniz.

Metastream, Mozilla eklenti sayfasında tavsiye edilen eklentiler arasındadır. Bu yüzden rahatlıkla kullanabilirsiniz. Metastream’i kullanan birçok kullanıcı alternatiflerinden daha iyi çalıştığını belirtiyor.

Eğer Chromium tabanlı tarayıcılarda problem yaşarsanız, eklentiyi daha iyi kullanabilmek için Firefox tarayıcıyı kullanabilirsiniz.

SON

Daha fazla bilgi almak ve aramıza katılmak için Telegram kanalımızı takip etmeyi ve sohbet grubumuza dahil olmayı unutmayın.
 
Top
Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!
"