Hoşgeldiniz <3

DevOtağ, çeşitli Android cihazlar için birtakım geliştirmeler paylaşılan bir geliştirici platformudur. Üye olun ve içeriklerden faydalanın!

Şimdi, Bir Dakikada Kayıt Olun!

trkzmn

Diktatör
Yönetici
Administrator

Aciklama
Bu yazımda sizlere General Mobile 4G cihazı için hazırlamış olduğum Minimal Aosp romunu tanıtacağım. Rom official (resmi) olup güncelleme almaktadır. Özelleştirmesi fazla bulunmamakla beraber güncel android yamasını içerir.
EkranGoruntuleri
talimatlar
1- Cihaza seed recovery yükleyin. [Forumda ilgili cihaz için recovery(ler) ve nasıl yükleneceği mevcut.]
2- Rom dosyasını indirin. [Gapps (Google Apps) yükleyecekseniz onu da indirin.]
3- İndirdiğiniz romu (ve gappsi) cihaz hafızasına ya da hafıza kartınıza yükleyin.
4- Cihazı recovery moduna alın.
5- Cihaz recovery modunda iken Wipe > Advanced Wipe > System ve Cache seçin ve temizleyin.
6- Wipe işleminden sonra ana menüye geri dönün.
7- Önce indirdiğiniz romu, sonra eğer yükleyecekseniz indirdiğiniz GApps dosyasını yükleyin.
8- İşlem bittikten sonra Reboot System diyerek sistemi yeniden başlatın. :cool:

1- Rom dosyasını indirin. [Gapps (Google Apps) yükleyecekseniz onu da indirin.]
2- İndirdiğiniz romu (ve gappsi) cihaz hafızasına ya da hafıza kartınıza yükleyin.
3- Cihaza seed recovery kurun ve cihazı recovery moduna alın.
4- Cihaz recovery modunda iken Wipe > Advanced Wipe > System ve Cache seçin ve temizleyin.
5- Wipe işleminden sonra ana menüye geri dönün.
6- Önce indirdiğiniz romu, sonra eğer yükleyecekseniz indirdiğiniz GApps dosyasını yükleyin.
7- İşlem bittikten sonra Reboot System diyerek sistemi yeniden başlatın. :cool:
Hatalar
Hata mı o da ne :LOL:
Dipnot
Kurulum talimatlarını okumadan yükleme hatası alan kişilere yanıt verilmeyecektir
Indirme
İçeriği görüntülemek için "Beğen" butonuna tıklayıp sayfayı yenileyin.

Son düzenleme:
Hocam romu kurdum ellerinize saglik birincisi uygulama menusunde kasma var bunu nasil duzeltebilirim ikicisi bundan once aex pie rom kullaniyordum o ramdayken durduk yere kendi kendine sesi yukseltip alcaltiyordu telefon bu romdada ayni sorunla karsilastim dokunmatikde sapitmaya baslamisti bu romda dokunmatik sorunuyla karsilasmadim suana kadar ama sesi alcaltip yukseltiyor kendi kendine nasil cozebilirim bu sorunu

hgunduz295

Administrator
Yönetici
Administrator
Hocam romu kurdum ellerinize saglik birincisi uygulama menusunde kasma var bunu nasil duzeltebilirim ikicisi bundan once aex pie rom kullaniyordum o ramdayken durduk yere kendi kendine sesi yukseltip alcaltiyordu telefon bu romdada ayni sorunla karsilastim dokunmatikde sapitmaya baslamisti bu romda dokunmatik sorunuyla karsilasmadim suana kadar ama sesi alcaltip yukseltiyor kendi kendine nasil cozebilirim bu sorunu
dokunnmatik sorunu çözüldü fixine aşağıdan ulaşabilirsiniz başka bir seed pie romda dokunmatik sorunu yaşarsanız aynı fixi kullanabilirsiniz
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.

dokunnmatik sorunu çözüldü fixine aşağıdan ulaşabilirsiniz başka bir seed pie romda dokunmatik sorunu yaşarsanız aynı fixi kullanabilirsiniz
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.
Hocam bide bu mokee 9.0 seed romundaki launcher hosuma gitmisti onu nasil bulabilirim veya rom dosyasi icinden nasil cikarabilirim bilginiz varmı

Zahit

Üye
Üye
Merhaba hocam bu rom güncel android yamasını içerir yazmışsınız tanıtımında pir ilk çıktığı sıralarda pil sorunu olduğu söyleniyordu okuduğum haberlerde bu sorun güncel rom kaynaklari ile giderilecek deniliyordu giderildi mi bu sorun ve bu rom dediğim gibi güncel rom kaynaklarını içeriyor mu son olarak şarj ve stabilize açısından nasıl bilgi verirseniz çok sevinirim benim cihazda güç tuşu zor basıyor o yüzden gecmedim ama olay storede uygulama var onun için denmişti verilen bilgiler neticesinde geçmeyi düşünüyorum ilginize teşekkür ederim iyi çalışmalar iyi forumlar...

hgunduz295

Administrator
Yönetici
Administrator
Merhaba hocam bu rom güncel android yamasını içerir yazmışsınız tanıtımında pir ilk çıktığı sıralarda pil sorunu olduğu söyleniyordu okuduğum haberlerde bu sorun güncel rom kaynaklari ile giderilecek deniliyordu giderildi mi bu sorun ve bu rom ded gibi güncel rom kaynaklarını içeriyor mu son olarak şarj ve stabilize açısından nasıl bilgi verirseniz çok sevinirim benim cihazda güç tuşu zor basıyor o yüzden gecmedim ama olay storede uygulama var onun için denmişti verilen bilgiler neticesinde geçmeyi düşünüyorum ilginize teşekkür ederim iyi çalışmalar iyi forumlar...
rom stabil pie durum seysini bilmiyorum playatoreda var wolume rocker veya wolu veya wolume unlock yazinca turev programlar.