Q [OFFICIAL] MoKee ROM(Crackling)General Mobile 4g

Hoşgeldiniz <3

DevOtağ is a developer platform with a number of enhancements shared for various Android devices. Become a member and benefit from the contents!

DevOtağ, çeşitli Android cihazlar için birtakım geliştirmeler paylaşılan bir geliştirici platformudur. Üye olun ve içeriklerden faydalanın!

Şimdi, Bir Dakikada Kayıt Olun!

hgunduz295

Emektar.
Emekli

Mokee Crackling için artık Official hayırlı uğurlu olsun
[havalı]

1- Cihaza recovery yükleyin. [Forumda ilgili cihaz için recovery(ler) ve nasıl yükleneceği mevcut.]
2- Rom dosyasını indirin. [Gapps (Google Apps) yükleyecekseniz onu da indirin.]
3- İndirdiğiniz romu (ve gappsi) cihaz hafızasına ya da hafıza kartınıza yükleyin.
4- Cihazı recovery moduna alın.
5- Cihaz recovery modunda iken Wipe > Advanced Wipe > System ve Cache seçin ve temizleyin.
6- Wipe işleminden sonra ana menüye geri dönün.
7- Önce indirdiğiniz romu, sonra eğer yükleyecekseniz indirdiğiniz GApps dosyasını yükleyin.
8- İşlem bittikten sonra Reboot System diyerek sistemi yeniden başlatın. :cool:
1- Rom dosyasını indirin. [Gapps (Google Apps) yükleyecekseniz onu da indirin.]
2- İndirdiğiniz romu (ve gappsi) cihaz hafızasına ya da hafıza kartınıza yükleyin.
3- Cihaza twrp kurun ve cihazı recovery moduna alın.
4- Cihaz recovery modunda iken Wipe > Advanced Wipe > System ve Cache seçin ve temizleyin.
5- Wipe işleminden sonra ana menüye geri dönün.
6- Önce indirdiğiniz romu, sonra eğer yükleyecekseniz indirdiğiniz GApps dosyasını yükleyin.
7- İşlem bittikten sonra Reboot System diyerek sistemi yeniden başlatın. :cool:

Hata mı o da ne :LOL:

Kurulum talimatlarını okumadan yükleme hatası alan kişilere yanıt verilmeyecektir

You need to like this in order to view this content.

Bu Roma gapps kurulamıyor ne yazık ki çünkü rom fazla alan kapladigi için gapps paketi için yer yok hatası veriyor bunun çözümü de kurtarma ekraninda sistemi bağlayıp dosya yöneticisi ile gereksiz gördüğünüz uygulamaları system/app ve system/privapp klasorunden silmek yada dahili hafızaya taşıyıp gapps flashladiktan sonra tekrar system klasorlerindeki yerine taşımak gerekiyor ama hepsini almıyor.Ben bunun yerine appgalery kurdum ve gerekli uygulamari oradan indiriyorum.Benim esas sorunum gps çalışıyor gibi görünmesine rağmen haritalar ve hava durumu gibi konum isteyen uygulamalar konum tespiti yapamıyor yada farklı bir konum atıyor bunun bir çözümü var mı sitesine de girdim arastirdim ama bir cozum bulamadım

MehmetKCR

Mehmet KOÇER
Moderatör
Bu Roma gapps kurulamıyor ne yazık ki çünkü rom fazla alan kapladigi için gapps paketi için yer yok hatası veriyor bunun çözümü de kurtarma ekraninda sistemi bağlayıp dosya yöneticisi ile gereksiz gördüğünüz uygulamaları system/app ve system/privapp klasorunden silmek yada dahili hafızaya taşıyıp gapps flashladiktan sonra tekrar system klasorlerindeki yerine taşımak gerekiyor ama hepsini almıyor.Ben bunun yerine appgalery kurdum ve gerekli uygulamari oradan indiriyorum.Benim esas sorunum gps çalışıyor gibi görünmesine rağmen haritalar ve hava durumu gibi konum isteyen uygulamalar konum tespiti yapamıyor yada farklı bir konum atıyor bunun bir çözümü var mı sitesine de girdim arastirdim ama bir cozum bulamadım
Gapps konusunda doğrudur sığmıyor. MicroG kullanmanızı tavsiye ediyorum. Forumun Portal kısmında mevcut. GPS ise bende fark etmiştim çok zor ve açık havada kilitleniyor. Rom kaynaklı olabilir

Gapps konusunda doğrudur sığmıyor. MicroG kullanmanızı tavsiye ediyorum. Forumun Portal kısmında mevcut. GPS ise bende fark etmiştim çok zor ve açık havada kilitleniyor. Rom kaynaklı olabilir
Ben normal bir kullaniciyim opera ile Internete girerim WhatsApp telegram ve haritalar uygulaması kullanırım başka da telefonla işim olmaz bana bunları sağlayabilecek mümkünse crackling rom onerebilir misin?Gapps paketi dahil olmazsa daha memnun olurum ve özelleştirme olarak açma kapama tuşu basılı tutunca flashi açacak bir ayar bulunan rom yeterli fazla özelleştirme de istemiyorum anlayacağınız şimdiden teşekkürler

MehmetKCR

Mehmet KOÇER
Moderatör
Ben normal bir kullaniciyim opera ile Internete girerim WhatsApp telegram ve haritalar uygulaması kullanırım başka da telefonla işim olmaz bana bunları sağlayabilecek mümkünse crackling rom onerebilir misin?Gapps paketi dahil olmazsa daha memnun olurum ve özelleştirme olarak açma kapama tuşu basılı tutunca flashi açacak bir ayar bulunan rom yeterli fazla özelleştirme de istemiyorum anlayacağınız şimdiden teşekkürler
Crackling olarak lineage OS sondan bir önceki offical pie önerebilirim. Pil konusunda 4.5 saat gibi rakamlar veriyor. Yine lineage OS 17.1 de çok başarılı bir rom ancak bende olmamasına rağmen bazı arkadaşlar kasma sorunu var diyorlardı eğer sizde kasma olmazsa onu kullanabilirsiniz. Seed için ise kesinlikle android q aim rom şiddetle tavsiyemdir. Çok güzel bir rom çeşitli özellikleri var.

Crackling olarak lineage OS sondan bir önceki offical pie önerebilirim. Pil konusunda 4.5 saat gibi rakamlar veriyor. Yine lineage OS 17.1 de çok başarılı bir rom ancak bende olmamasına rağmen bazı arkadaşlar kasma sorunu var diyorlardı eğer sizde kasma olmazsa onu kullanabilirsiniz. Seed için ise kesinlikle android q aim rom şiddetle tavsiyemdir. Çok güzel bir rom çeşitli özellikleri var.
Cevap biraz geç oldu kusura bakmayın aim rom u kesinlikle deneyeceğim.tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim