R [OFFICIAL] [SEED] Project Kasumi 1.0 "PoPiPa" Release Preview for General Mobile 4G

Hoşgeldiniz <3

DevOtağ is a developer platform with a number of enhancements shared for various Android devices. Become a member and benefit from the contents! DevOtağ, çeşitli Android cihazlar için birtakım geliştirmeler paylaşılan bir geliştirici platformudur. Üye olun ve içeriklerden faydalanın!

Şimdi, Bir Dakikada Kayıt Olun!

WindowZ414

Wind/owZ
Moderatör
20211119_181804.png

Kod:
#include <std_disclaimer.h>
/*
* Garantiniz... hâlâ geçerli mi?
*
* Brick'lenmiş cihazlardan, ölü SD kartlarından,
* termonükleer savaştan, veya alarm uygulaması düzgün çalışmadığından işinizden atılmanızdan sorumlu değilim. Lütfen
* yüklemeden önce ROM'un içindeki özelliklerden şüpheniz varsa
* araştırma yapın. Bu değişiklikleri yapmayı seçen SİZsiniz, ve eğer
* cihazınızı bozmaktan dolayı parmağınızı bana doğrultursanız, size güleceğim.
*/

Project Kasumi, Project Materium (tüm dünyadaki kişiler tarafından geliştirilen, ek özellikli, LineageOS tabanlı, optimize edilmiş Android satış-sonrası (aftermarket) yazılımı) tabanlı, weeb'ler için yeni bir ev olmayı amaçlayan, bir başka weeb'leştirilmiş (weebified) custom ROM'dur.
LineageOS açıklamasını alıntılayacak olursak:
LineageOS, Android komünitesi içindeki bir sürü kişiden ek katkılarla Android Açık Kaynak Projesi (AOSP) üzerine tabanlıdır. Herhangi bir Google uygulamasının yüklü olmasına gerek kalmadan kullanılabilmektedir. Aşağıda Google tarafını geri yükleyen başka Android projesinden gelen bir paket linklenmiştir. LineageOS hâlâ, yine de yavaş yavaş açık kaynaklı hale getiriliyor olan, türlü türlü donanıma-özel kod içermekte.
Vanilla ve GApps türleri sunmaktayız. Vanilla türünü yüklerseniz, tek desteklenen GApps paketi MindTheGApps'tir. (GApps derlemeleri boşluk sorunlarından dolayı birkaç cihaza mevcut değildir.)

İndirmeler & Yönergeler:
29 Aralık 2021 tarihli derlemedir.
[Seed TWRP'nin yüklü olduğunu farz ediyorum.]
  • Android 11 ARM için GApps'i indirin. MindTheGApps için link indirmelerde verilmiştir.
  • İndirdiğiniz Magisk sürümünün dosya uzantısını zip olarak değiştirin. Sürüm 21.0'dan itibaren bu böyle çalışıyor.
  • TWRP'ye yeniden başlatın. Sil > Gelişmiş sil > [Dalvik/ART Önbelleği'ni, system'ı, data'yı ve cache'i işaretleyin.] > Kaydıraç sağa.
  • Silme bitince, ana menüye gidin > Yükle > /path/to/Kasumi-1.0-PoPiPa-20211229-OFFICIAL-ReleasePreview-seed.zip
  • GApps, Magisk ve Migrate paketlerini de ayrıca sıraya ekleyin.
  • Kaydıraç sağa. Bir fincan kahve almayı unutmayın. Bu uzun sürecek. ;)
  • Yükleme bitince, sadece açılışı bekleyin, istediğiniz gibi kurun ve gitmeye hazırsınız!

-----

Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
ÖNEMLİ: Eğer başka bir ROM'dan geliyorsanız, format data yapmanız gerekiyor (TWRP'de "yes" yazdığınız yer).
ÖNEMLİ: OTA güncellemeleri kurulum sihirbazında (ya da, cihazı zaten kurduysanız, geliştirici seçeneklerinde) kurtarma güncellemesini etkinleştirmeyi gerektiriyor - Güncellemeler TWRP'yi desteklemezler.

Hakkında:
Özellikler:

• LineageOS'ten birleştirilmiş (merge) güncel güvenlik yamaları
  • Başka değişikliklere gerek kalmadan geçen CTS
  • Stellar OS'ten/Project Materium'dan gelen tonla iyileştirme
  • Yeni duvar kağıtları & açılış animasyonu (bootanimation) (WIP)
  • Hızlı ayarlar (QS) özelleştirmesi (Renk tonu, özelleştirici, veri kullanımı)
  • Durum çubuğu özelleştirmesi (4G/LTE değiştirme, yeni NFC & VoLTE simgeleri)
  • Bildirimden uygulama kapatma
  • Notification pulse
  • KitKat tarzı bildirim satırı
  • Ekran görüntüsü sesi kapatıp açma
  • Uygulama başına ses
  • WiFi & Bluetooth zaman aşımı
  • Akıllı Şarj & Kesme
  • Sensör, Wakelock, Alarm engelleyici
  • Kilit ekranında pil bilgisi
  • Gelişmiş microG desteği (imza sahtekarlığı, konum desteği)
  • ...ve daha fazlası! (Önerileri kabul ediyoruz)
ROM şu anda Beta durumundadır! Görülmemiş hatalar olabilir - Telegram sohbetimizde KAYITLARLA geri bildirim vermenizi rica ederiz.

Çalışanlar:
  • Dokunma sesi hariç her şey
Hatalar:
  • (Haliyle) Dokunma sesleri
  • Siz söyleyin
Kaynaklar, https://github.com/ProjectKasumi (ROM) ve https://github.com/Kasumi-Devices (Cihazlat) adreslerinde yer alıyor.

ROM kurucusu ve geliştiricisi: Beru Shinsetsu (Wind/owZ)
ROM tasarımcıları: Ayuko, Qirkl ve AITEx64.
ROM Sürümü: 1.0 "PoPiPa" Release Preview "Tae"
ROM Kernel: Kaiteki 1.0
Gerekli ROM Firmware: N/A
Taban: Project Materium 1.0 (LineageOS 18.1)

Sürüm bilgisi
Durum:
Release Preview
Mevcut stabil sürüm: N/A
SELinux Durumu: Permissive
Yayınlanma tarihi: 4 Ocak 2022

WindowZ414

Wind/owZ
Moderatör
Gm 4g dual için rom dosyalarını verdiğiniz adreste bulamadım. Kurulumu ayrıntılı anlatırsanız sevinirim.
GM 4G için derlenen tüm ROM'lar dual/single ayrımı olmadan çalışmaktadır, yani dual için ayrı bir şey yüklemenize gerek yoktur.

Kurulum adımları için anlattığım dışında bir şey yok, direkt o adımlara uysanız yeter.

serkancoskun38

Üye
Üye
Kusura bakmayın çok soru sordum ama bir türlü indiremedim 2. Gnr kısmını buldum ama indirme yerini bulamadım.

serkancoskun38

Üye
Üye
Yeni kurdum da açılışta logoda uzunca bir süre bekliyor. Sonra telefon kapanıyor.Açınca ise seed recovery geri dönüyor. Adımları doğru yaptım.

Son düzenleme:

serkancoskun38

Üye
Üye
Siz bir ara bana telgramdan direk indirme linki aramıştınız yine telegram adresini verip oradan atsnız. Çünkü vanilla harici başka bir romda varmış. Açıklamada gördüm sanki.

serkancoskun38

Üye
Üye
GApps derlemeleri sadece sistem bölümü yetenler için. Seed'in GApps derlemesi için yeterli alanı olmadığı için sadece Vanilla sürümü verebiliyorum.
Gapps indirdim vanilla kurdum kurmadan önce format data yaptım sistem cache felan yaptım sonra gapps kur dedim hata verdi kurmadı. Sonra resrat dedim logoda bir süre bekleyip seed recoverye dönüyor

WindowZ414

Wind/owZ
Moderatör
AdBlock Tespit Edildi

Bu sitede AdBlock kullanılmamaktadır!

Forumumuzun gelişebilmesi için lütfen AdBlock eklentilerinizi kapatınız. Bu işlem kimi için can sıkıcı olsa da forum masraflarımızı bu şekilde karşılayabiliyoruz.

KAPATTIM
Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!