/*

R Pixel Experience 11 for Gm 9 Pro

Hoşgeldiniz <3

DevOtağ is a developer platform with a number of enhancements shared for various Android devices. Become a member and benefit from the contents!

DevOtağ, çeşitli Android cihazlar için birtakım geliştirmeler paylaşılan bir geliştirici platformudur. Üye olun ve içeriklerden faydalanın!

Şimdi, Bir Dakikada Kayıt Olun!

Murat

Üye
Üye

Aciklama
Hepinize merhaba bu konuda @eymenhudaua ve @trkzmn 'nin yaptığı "Pixel Experience 11" romunu tanıtacağım

EkranGoruntuleri

talimatlar
1- Cihaza bu konudakirecoveryi yükleyin. [Kesinlikle bu konudaki recovery kurulmalı !!]
2- Rom dosyasını indirin.
3- İndirdiğiniz romu hafıza kartınıza yükleyin.
4- Cihazı recovery moduna alın.
5- Cihaz recovery modunda iken Wipe > Advanced Wipe > System, Dalvik ve Data seçin ve temizleyin.
6- Wipe işleminden sonra ana menüye geri dönün.
7- İndirdiğiniz romu yükleyin.
8- Slot değiştirin. (Reboot yapmayın !!)
9- Bu konudaki kalıcı recovery zipini kurun.
10- Reboot recovery yapın.
11- Kuracak iseniz Magisk kurun.
12- Dm-verity kurun.
13- Cihazınız dual (çift sim) ise dpual-sim-activator dosyasını kurun. (Değilse kesinlikle kurmayın !!)
14- İşlem bittikten sonra Reboot System diyerek sistemi yeniden başlatın.;)
1- Rom dosyasını indirin.
2- İndirdiğiniz romu hafıza kartınıza yükleyin.
3- Cihaza bu konudaki kalıcı recoveryi kurun ve cihazı recovery moduna alın.
4- Cihaz recovery modunda iken Wipe > Advanced Wipe > System, Dalvik ve Data seçin ve temizleyin.
5- Wipe işleminden sonra ana menüye geri dönün.
6- İndirdiğiniz romu yükleyin.
7- Slot değiştirin. (Reboot yapmayın !!)
8- Bu konudaki kalıcı recovery zipini kurun.
9- Reboot recovery yapın.
10- Kuracak iseniz Magisk kurun.
11- Dm-verity kurun.
12- Cihazınız dual (çift sim) ise dual-sim-activator dosyasını kurun. (Değilse kesinlikle kurmayın !!)
13- İşlem bittikten sonra Reboot System diyerek sistemi yeniden başlatın.;)

Hatalar
VoLTE

Dipnot
Romda mobil veriye erişmek için elle apn eklemeniz lazımdır

Tesekkurler
Rom: @trkzmn, @eymenhudaua
Tester: @JosephE

Indirme
You need to like this in order to view this content.

Last edited by a moderator:
elinize sağlık 4 farklı R rom olmuş hangisini kursam bilemedim sanırım hepsinde volte sorunu var peki Q romda voltefix flaslasak sorun düzelir mi

Merhaba arkadaşlar bu 11 romlar için çalışan bir volte fix bilen varmı mevcut fixler işe yaramıyor romlar on numara yalnız volte bağlantılı bir soron var dual cihazlarda sim 1 sms almıyor

Merhaba, ben buradaki romu cihazıma kurdum, ardından devamındaki işlemleri uyguladıktan sonra cihaz açıldı rom düzgün bir şekilde çalıştı, romu kurarken magisk kurmayacaktım, romu kurduktan sonra magisk kurmaya karar verdim, magiskin zipini flashlamak için twrp'yi açtım benden yine şifre istedi dm verity'i bir daha kurdum ardından magiskin zipini flashladım, yeniden dm verity kurdum, twrpden çıktım ve androidi çalıştırdım, açılırken android one yazısı geliyor sonra siyah ekran ve ardından yine android one şeklinde bir döngüye giriyordu, telefonu kapatıp twrp'ye girmeye çalıştığımda twrp açılmadı, sonrasında bilgisayar üzerinden edl android 8.1 kurdum kurduktan sonra android one yazılı kalıyor ve cihazı kapatıp tekrar açtığımda sanki hiç edl android 8.1 kurmamışım gibi açılıyor, qfil ile de rom kurmayı denedim iki farklı hata verdi, hataları internetten araştırdım düzeltemedim, ne yapmalıyım lütfen yardım edin.

MehmetKCR

Mehmet KOÇER
Moderatör
Merhaba, ben buradaki romu cihazıma kurdum, ardından devamındaki işlemleri uyguladıktan sonra cihaz açıldı rom düzgün bir şekilde çalıştı, romu kurarken magisk kurmayacaktım, romu kurduktan sonra magisk kurmaya karar verdim, magiskin zipini flashlamak için twrp'yi açtım benden yine şifre istedi dm verity'i bir daha kurdum ardından magiskin zipini flashladım, yeniden dm verity kurdum, twrpden çıktım ve androidi çalıştırdım, açılırken android one yazısı geliyor sonra siyah ekran ve ardından yine android one şeklinde bir döngüye giriyordu, telefonu kapatıp twrp'ye girmeye çalıştığımda twrp açılmadı, sonrasında bilgisayar üzerinden edl android 8.1 kurdum kurduktan sonra android one yazılı kalıyor ve cihazı kapatıp tekrar açtığımda sanki hiç edl android 8.1 kurmamışım gibi açılıyor, qfil ile de rom kurmayı denedim iki farklı hata verdi, hataları internetten araştırdım düzeltemedim, ne yapmalıyım lütfen yardım edin.
Aldığınız hata nedir. Aslında şifre istemesi pixel experience sebebli sadece format data yapsanız düzelirdi

Aldığınız hata nedir. Aslında şifre istemesi pixel experience sebebli sadece format data yapsanız düzelirdi
Öncelikle kullandığım qfil sürümü 2.0.3.5, kurulu qpst sürümü 2.7.460; Pie - GM 9 Pro Dual Android 9 Pie Şubat Stock Rom | DevOtağ - Geliştiricilerin Otağı bu stok romu cihaza kurmaya çalışıyorum, aldığım hatalar;
Download Fail:Sahara Fail:QSaharaServer Fail process fail
ERROR: function: sahara_rx_data:286 Command packet length 1702240364 too large to fit
ERROR: function: sahara_main:982 Sahara protocol error
ERROR: function: main:320 Uploading Image using Sahara protocol failed
Download Fail:FireHose Fail:FHLoader Fail:Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor
bu şekilde

Öncelikle kullandığım qfil sürümü 2.0.3.5, kurulu qpst sürümü 2.7.460; Pie - GM 9 Pro Dual Android 9 Pie Şubat Stock Rom | DevOtağ - Geliştiricilerin Otağı bu stok romu cihaza kurmaya çalışıyorum, aldığım hatalar;
Download Fail:Sahara Fail:QSaharaServer Fail process fail
ERROR: function: sahara_rx_data:286 Command packet length 1702240364 too large to fit
ERROR: function: sahara_main:982 Sahara protocol error
ERROR: function: main:320 Uploading Image using Sahara protocol failed
Download Fail:FireHose Fail:FHLoader Fail:Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor
bu şekilde
Sahara hatası bende de oldu. Yeni bir disk oluşturup winodws 7 kurdum. O şekilde stock romu kurdum. Başka bir arkadaş da internet bağlantısını tamamen kesip öyle rom kurdum demişti