Q Pixel Experience Plus 10 for GM 9 Pro

Hoşgeldiniz <3

DevOtağ is a developer platform with a number of enhancements shared for various Android devices. Become a member and benefit from the contents! ____________________________________ DevOtağ, çeşitli Android cihazlar için birtakım geliştirmeler paylaşılan bir geliştirici platformudur. Üye olun ve içeriklerden faydalanın!

Şimdi, Bir Dakikada Kayıt Olun!

Aciklama
Bu yazımda sizlere GM 9 Pro cihazı için hazırlamış olduğum Android 10 tabanlı Pixel Experience Plus 10 romunu tanıtacağım.

Cihazınıza yapacağınız müdahaleler sonucunda oluşan hatalar ve problemlerin sorumlusu biz değiliz. ROM'da hata yoktur. Hata ile karşılaşırsanız t.me/skrrthanze telegram hesabımdan bana ulaşırsanız yardımcı olurum.
-DRM Hatası düzeltildi! (Netflix ve diğer Play Store uygulamaları sorunsuz)
-Incall Hoparlör düzeltildi! (Arama esnasında hoparlörden ses gelmeme sorunu)
-VoLTE düzeltildi! (Arama sırasında yüksek kaliteli ses)
-60FPS Video çekme sorunu düzeltildi! (Videoları daha akıcı şekilde çekip oynatabileceksiniz)
-aptX düzeltildi! (aptX özelliğini destekleyen tüm kulaklıklar artık sorunsuz)

ROM NORMAL FLASHABLE ZIP OLARAK VERİLDİ!

EkranGoruntuleri

talimatlar
1. ADB klasörüne gidip adres çubuğuna cmd yazıp enterlayarak komut istemini açın.
1a. ADB Klasörüne ROM'u ve TWRP'yi atın.
2. Telefonunuzu kapatıp, ses kısma ve güç tuşuna basılı tutarak açın.
3. Komut istemcisine "fastboot devices" yazın, cihazın seri nosu ile fastboot yazacaktır. (görsel 1)
4. "fastboot boot twrp-3.4.0-0-gm9pro_sprout-UNOFFICIAL.img" yazıp entera basın.
5. Bootloader uyarılarından sonra TWRP açılacaktır.

6. TWRP açıldıktan sonra şifre soracaktır. Bunu atlamak için "Cancel" e tıklayın.
7.Wipe kısmına gelin, Format Data'ya tıklayın.
8.Çıkan yazı yazma yerine "yes" yazın
9. Tüm veriler gidecektir.
10.Tekrar Wipe kısmına gelin.
11.Advanced Wipe kısmından "System" e tik atıp yana kaydırın ve ana sayfaya geri gelin.
12.Advanced'a tıklayıp oradan ADB Sideload seçeneğine tıklayın.
13.Alttaki çubuğu yana kaydırın.
14.Komut istemcisine "adb devices" yazın, cihazın seri nosu ile sideload yazacaktır.
15. "adb sideload PixelExperience_Plus_GM9PRO_sprout-10.0-20201121-1717-UNOFFICIAL.zip" yazıp entera basın ve "total xfer" yazana kadar bekleyin.
16. Total xfer yazdıktan sonra ekranda "Reboot System" butonu belirecektir,ona tıklayın.
İlk açılma 3 dakikaya kadar sürebilir.

1.Cihazı TWRP ile açın
2.Wipe kısmına gelin, Advanced Wipe'ı seçin. Sonra Dalvik,System ve Data'yı seçip yana kaydırın.
3.Ana sayfaya gelin.
4.Install kısmından zipi seçin ve yana kaydırın.
5.Kurulana kadar bekleyin
6.Kurulduktan sonra "Reboot System" butonuna tıklayın.
İlk açılma 3 dakikaya kadar sürebilir.

Kurulumunuzu yaptıktan sonra Magisk Manager APK dosyasını cihaza kurun.
Ek Kurulum isteyecektir. Ek Kurulum bittikten sonra cihaz yeniden başlayacaktır.
Manager'a girip FIX modülünü flaşlayın.

Cihazınız Dual Sim ise konuda verilen dosyayı TWRP'den flaşlayın.
DT2W(Çift tıklamayla uyandırma) Enabler'ı tercihe bağlı olarak TWRP'den flaşlayın.
DT2W kapatmak isterseniz Disabler'ı TWRP'den flaşlayın.

Hatalar
YOK :)

Dipnot
ROM'a TWRP 3.4.0-0 gömülüdür
Dm-Verity gömülüdür
Magisk 21.0 gömülüdür (APK Kurulumu gerektirir.)

Aşağıdaki FIX dosyasını kurmak ZORUNLUDUR!

Tesekkurler
@trkzmn
@oguz298
@omerxa SUPPORT-TESTER
@Zangyapro SUPPORT-TESTER
@erdilS Konu düzeni için teşekkür ederim.

Indirme
You need to like this in order to view this content.
Tercihe bağlı indirmeler

Last edited by a moderator:
Öncelikle elinize sağlık. Güzel bi çalışma olmuş ama kamera uygulamasını açamadım. Biraz bekleyip kapanıyor. Nasıl düzltebilirim?

meyveoz

Yasaklandı
Konuyu buradan tartışmaya açmak istiyorum. Öncelikle emeğiniz için çok teşekkürler. Ancak bu rom ve root işlerini daha anlaşılır daha basit bir hale getiremez miyiz? Ben bu custom rom u yüklemek istiyorum ancak sizin verdiğiniz klasörlerle ilerleme kaydedemiyorum. Hani Okan Bayülgen in dediği gibi 'bana cahile anlatır gibi anlatın' diyor ya, ta en baştan adım adım konuyu birbirine ardışık bi şekilde anlatsanız ve klasörleri sıraya dökseniz. Mesela adb kurmak için bunun installeri var siz sanırım manuel kurulum dosyası yayınlamışsınız oysa kendi sitesinde installeri var ve kurulum sadece y(es) harfine basarak gerçekleşiyor. İşi pratikleştirmek adına pekala bu konuda da hassasiyetinizi bekliyoruz. Youtube da bir videonuz var bu rom u kurma konusunda. Ancak o kadar yüzeysel olmuş ki adeta profesyonellere bilgilerini tazelemk maksadıyla çekilmiş sanki. Bence bu konuyu bir değerlendirin. Sevgi ve saygılarımla..

trkzmn

Diktatör
Staff member
Administrator
Konuyu buradan tartışmaya açmak istiyorum. Öncelikle emeğiniz için çok teşekkürler. Ancak bu rom ve root işlerini daha anlaşılır daha basit bir hale getiremez miyiz? Ben bu custom rom u yüklemek istiyorum ancak sizin verdiğiniz klasörlerle ilerleme kaydedemiyorum. Hani Okan Bayülgen in dediği gibi 'bana cahile anlatır gibi anlatın' diyor ya, ta en baştan adım adım konuyu birbirine ardışık bi şekilde anlatsanız ve klasörleri sıraya dökseniz. Mesela adb kurmak için bunun installeri var siz sanırım manuel kurulum dosyası yayınlamışsınız oysa kendi sitesinde installeri var ve kurulum sadece y(es) harfine basarak gerçekleşiyor. İşi pratikleştirmek adına pekala bu konuda da hassasiyetinizi bekliyoruz. Youtube da bir videonuz var bu rom u kurma konusunda. Ancak o kadar yüzeysel olmuş ki adeta profesyonellere bilgilerini tazelemk maksadıyla çekilmiş sanki. Bence bu konuyu bir değerlendirin. Sevgi ve saygılarımla..
Size cahile anlatır gibi anlatalım anlatmasına da hangi romu kurmak istediğinizi belirtin önce. Sonrasında buradan detaylı anlatımı yapmak biraz sıkıntılı olur. Ayrıca nerede takıldığınızı belirtir iseniz daha iyi yardımcı olabiliriz

meyveoz

Yasaklandı
Size cahile anlatır gibi anlatalım anlatmasına da hangi romu kurmak istediğinizi belirtin önce. Sonrasında buradan detaylı anlatımı yapmak biraz sıkıntılı olur. Ayrıca nerede takıldığınızı belirtir iseniz daha iyi yardımcı olabiliriz
Bana değil sadece tüm cahillere anlatın. Bu arada cahil deyince aptalı kastetmiyorum..Ama sizin bu tavrınız da hiç hoş değil onu da söyleyeyim.
Konu bu başlık altında olduğuna göre bu rom dan bahsediyorum tabiki.

Ben ilk mesajda sıkıntıyı anlattım aslında..

trkzmn

Diktatör
Staff member
Administrator
Bana değil sadece tüm cahillere anlatın. Bu arada cahil deyince aptalı kastetmiyorum..Ama sizin bu tavrınız da hiç hoş değil onu da söyleyeyim.
Konu bu başlık altında olduğuna göre bu rom dan bahsediyorum tabiki.

Ben ilk mesajda sıkıntıyı anlattım aslında..
Öncelikle istemedende olsa sorularınızı sert/kırıcı bir şekilde yanıtlamış olabilirim. Amacım bu değildi. Özür dilerim.

Kurulum talimatlarına baktım. Gerçektende denildiği gibi yüzeysel bir anlatım söz konusu. Konu sahibine daha detaylı bir kurulum talimatları oluşturması için ricada bulunacağım/ilgileneceğim.

İyi forumlar

Konu anlatımı güncellendi.

meyveoz

Yasaklandı
İlgi ve alakanız için teşekkürler. Yanlız benim sıkıntım ta baştan başlıyor. Anlamadım çözemiyorum. Adb klasörü içerisinde cmd yi (aslında bende sağ tıkta windows powershell var bunu kullanıyorum) açıyorum dediğiniz fastboot devices komutunu çalıştırıyorum ama sizin 'cihazın seri nosu ile fastboot yazacaktır' dediğiniz bilgiler ekrana gelmiyor. Cmd telefonu görmüyor herhalde.. Telefonum gm 9 pro dual sim. Tüm gm 9 pro driverlarını adb driverlerini kurdum botloader kilidini geliştirici seçeneklerinden açtım. Sizce nerede hata yapıyorum.

Last edited:

hgunduz295

Site Yöneticisi
Staff member
Administrator
İlgi ve alakanız için teşekkürler. Yanlız benim sıkıntım ta baştan başlıyor. Anlamadım çözemiyorum. Adb klasörü içerisinde cmd yi (aslında bende sağ tıkta windows powershell var bunu kullanıyorum) açıyorum dediğiniz fastboot devices komutunu çalıştırıyorum ama sizin 'cihazın seri nosu ile fastboot yazacaktır' dediğiniz bilgiler ekrana gelmiyor. Cmd telefonu görmüyor herhalde.. Telefonum gm 9 pro dual sim. Tüm gm 9 pro driverlarını adb driverlerini kurdum botloader kilidini geliştirici seçeneklerinden açtım. Sizce nerede hata yapıyorum.
Merhaba powershell ekranina cmd yazip enter basarsaniz cmd kodlarini kullanabilirsiniz iyi günler.

meyveoz

Yasaklandı

C:\adb>fastboot devices
C:\adb>fastboot boot twrp-3.4.0-0-gm9pro_sprout-UNOFFICIAL.img
< waiting for device >
-
bu şekilde dakikalarca bekliyor hiç bir işlem yapmıyor

Last edited:

< waiting for device >
-
Öncelikle bootloader modunda driver görüp görmediğine bakmanız lazım ardından bootloader kilidini açmanız lazım bu sadece ayarlardan açmakla yetmiyor

trkzmn

Diktatör
Staff member
Administrator

< waiting for device >
-
Telegramdaki grubumuza katılın ve beni etiketleyin grupta (kullanıcı adım buradaki ile aynı). Size teamviewer ile yardımcı olurum. Böylece sizde ne yaptığıma bakarak tecrübe edinmiş olursunuz.

İyi forumlar