Q Project Sakura for General Mobile 4G (Seed)

Hoşgeldiniz <3

DevOtağ, çeşitli Android cihazlar için birtakım geliştirmeler paylaşılan bir geliştirici platformudur. Üye olun ve içeriklerden faydalanın!

Şimdi, Bir Dakikada Kayıt Olun!

mutluemir08

Moderatör
Moderatör

Aciklama
Bu yazımda sizlere General Mobile 4G cihazı için hazırladığım Project Sakura romunu tanıtacağım. Özelleştirmesi bulunmakla beraber güncel android yamasını içerir.Unofficial olduğu için resmi olarak güncelleme almayacaktır.

EkranGoruntuleri

talimatlar
1- Rom dosyasını indirin. [Gapps (Google Apps) yükleyecekseniz onu da indirin.]
2- İndirdiğiniz romu (ve gappsi) cihaz hafızasına ya da hafıza kartınıza yükleyin.
3- Cihaza seed recovery kurun ve cihazı recovery moduna alın.
4- Cihaz recovery modunda iken Wipe > Advanced Wipe > System ve Cache seçin ve temizleyin.
5- Wipe işleminden sonra ana menüye geri dönün.
6- Önce indirdiğiniz romu, sonra eğer yükleyecekseniz indirdiğiniz GApps dosyasını yükleyin.
7- İşlem bittikten sonra Reboot System diyerek sistemi yeniden başlatın. :havalı:

Hatalar
Hata mı o da ne .d

Dipnot
Kurulum talimatlarını okumadan yükleme hatası alan kişilere yanıt verilmeyecektir.

Indirme
İçeriği görüntülemek için "Beğen" butonuna tıklayıp sayfayı yenileyin.

Tesekkurler
@Zahit (Tester)​

Build.prop dosyasında go modu ile alakalı bölümü silerek kapatırsınız ancak şarj ve ram kullanımı çok artacaktır tavsiye etmem
Tamamdır. Bilgi için sağolun! :)

Düzenleme: Şimdi onun için bir Magisk modülü buldum ve hiçbir sıkıntı yaşamıyorum. Ayrıca ayarlarda iki hata buldum;
/ Arama kutusundaki profil resmine dokununca ayarlar çöküyor. (Android Go kısıtlaması)
/ Ayarlar > Sakura Configs > Sakura OTA altında bulunan güncelleme işlemi ayarların çökmesine neden oluyor.
Dipnot: Bu ROM sadece General Mobile 4G'ye değil, aynı zamanda da GM 5'e de kuruluyor. Bahsettiklerim dışında gerek donanımsal gerek yazılımsal hiçbir hatası yok.

Son düzenleme:
Tamamdır. Bilgi için sağolun! :)

Düzenleme: Şimdi onun için bir Magisk modülü buldum ve hiçbir sıkıntı yaşamıyorum. Ayrıca ayarlarda iki hata buldum;
/ Arama kutusundaki profil resmine dokununca ayarlar çöküyor. (Android Go kısıtlaması)
/ Ayarlar > Sakura Configs > Sakura OTA altında bulunan güncelleme işlemi ayarların çökmesine neden oluyor.
Dipnot: Bu ROM sadece General Mobile 4G'ye değil, aynı zamanda da GM 5'e de kuruluyor. Bahsettiklerim dışında gerek donanımsal gerek yazılımsal hiçbir hatası yok.
Rom unoffical olduğu için ota'dan güncelleme almayacak zaten. Ayrıca GM 5 GM 4G ve Wileyfox Swift klon cihazlar olduğu için herhangi bir cihaz için yapılan romları kurabilirsiniz tabii gerekli şartları yerine getirerek modem dosyası gibi. Güle güle kullanın;)