Kilit QFIL eMMC Software Dowloand İle Neler Yapılabilir ?

Hoşgeldiniz <3

DevOtağ, çeşitli Android cihazlar için birtakım geliştirmeler paylaşılan bir geliştirici platformudur. Üye olun ve içeriklerden faydalanın!

Şimdi, Bir Dakikada Kayıt Olun!
Status
Not open for further replies.
Qfil ile birlikte gelen bu program hangi işlemlerde kullanılıyor arkadaşlar ?
You do not have permission to view link Log in or register now.
eleman 9008 portu üzerinden usb ile box kullanmadan jtag benzeri bir işlem mi yapıyor ben mi yanlış anlıyorum.
Ek: Lenovo vibe k5 telefona farklı işlemcilere ait varyantların rom dosyalarını karıştırıp qfile üzerinden bir takım denemeler yaparken hard brick yapmıştım telefonu. Edl moda giriyor ama rom yüklenmiyordu. Jtag gerekiyor özetle. Bu şekilde kurtarabilir miyim diye soruyorum.

@hgunduz295 @NaytSeyd qfil dışında çeşitli programlar da denedim, miracle box dahil ancak olmuyor hocam, Yükle dediğimde anlık bağlantısı kesiliyor telefonun pc ile tekrar 9008 portunda görünüyor ama rom yüklenmiyor. Elimde qfil romu mecut, videoda eleman bazı dosyaların ismini değiştirmiş bunların k5 in qfil romunda ki karşılıklarını buldum, bulamadıklarım da var tabi. Bu taktik dediğiniz en başta söylediğim gibi jtag işlemi yani emmc programlama mı oluyor 9008 portu üzerinden ? Öyleyse araştırmaya devam edeyim yahut deneme yanılma bulmaya çalışayım. Aktif olarak kullanılan bir telefon değil biraz öğrenme amaçlı hırpalıyorum kendisini :)

Last edited:

NaytSeyd

Süper Moderatör
Staff member
Super Mod
@hgunduz295 @NaytSeyd qfil dışında çeşitli programlar da denedim, miracle box dahil ancak olmuyor hocam, Yükle dediğimde anlık bağlantısı kesiliyor telefonun pc ile tekrar 9008 portunda görünüyor ama rom yüklenmiyor. Elimde qfil romu mecut, videoda eleman bazı dosyaların ismini değiştirmiş bunların k5 in qfil romunda ki karşılıklarını buldum, bulamadıklarım da var tabi. Bu taktik dediğiniz en başta söylediğim gibi jtag işlemi yani emmc programlama mı oluyor 9008 portu üzerinden ? Öyleyse araştırmaya devam edeyim yahut deneme yanılma bulmaya çalışayım. Aktif olarak kullanılan bir telefon değil biraz öğrenme amaçlı hırpalıyorum kendisini :)
Qfil romu edl üzerinden atarken genelde pil bağlantısı olmaması gerekiyor yani cihazın pilinin çıkarılmış vaziyette olması lazım.

@NaytSeyd konu amacından iyice sapıyor ama :) Test point noktası sonuçta bir görsel gerektirecek gözden kaçırmamış olmam gerekiyor. Sen nereden nasıl buldun hocam hemen benim bir senedir aradığım şeyi :D

Status
Not open for further replies.