Q [Seed] Viper OS General Mobile 4g

Hoşgeldiniz <3

DevOtağ, çeşitli Android cihazlar için birtakım geliştirmeler paylaşılan bir geliştirici platformudur. Üye olun ve içeriklerden faydalanın!

Şimdi, Bir Dakikada Kayıt Olun!

trkzmn

Diktatör
Staff member
Administrator

Aciklama
Bu yazımda sizlere General Mobile 4G cihazı için hazırlamış olduğumuz Viper OS romunu tanıtacağım.

EkranGoruntuleri
Ekran görüntüleri temsilidir.

talimatlar
1- Cihaza seed recovery yükleyin. [Forumda ilgili cihaz için recovery(ler) ve nasıl yükleneceği mevcut.]
2- Rom dosyasını indirin. [Gapps (Google Apps) yükleyecekseniz onu da indirin.]
3- İndirdiğiniz romu (ve gappsi) cihaz hafızasına ya da hafıza kartınıza yükleyin.
4- Cihazı recovery moduna alın.
5- Cihaz recovery modunda iken Wipe > Advanced Wipe > System ve Cache seçin ve temizleyin.
6- Wipe işleminden sonra ana menüye geri dönün.
7- Önce indirdiğiniz romu, sonra eğer yükleyecekseniz indirdiğiniz GApps dosyasını yükleyin.
8- İşlem bittikten sonra Reboot System diyerek sistemi yeniden başlatın. :cool:
1- Rom dosyasını indirin. [Gapps (Google Apps) yükleyecekseniz onu da indirin.]
2- İndirdiğiniz romu (ve gappsi) cihaz hafızasına ya da hafıza kartınıza yükleyin.
3- Cihaza seed recovery kurun ve cihazı recovery moduna alın.
4- Cihaz recovery modunda iken Wipe > Advanced Wipe > System ve Cache seçin ve temizleyin.
5- Wipe işleminden sonra ana menüye geri dönün.
6- Önce indirdiğiniz romu, sonra eğer yükleyecekseniz indirdiğiniz GApps dosyasını yükleyin.
7- İşlem bittikten sonra Reboot System diyerek sistemi yeniden başlatın. :cool:

Hatalar
Hata mı o da ne ? 🤪

Dipnot
* Kurulum talimatlarını okumadan yükleme hatası alan kişilere yanıt verilmeyecektir.
* BitGapps kurmanız tavsiye edilir

Tesekkurler
@trkzmn
@Celexa
@hgunduz295 (Root fixi için teşekkürler)
@Zahit (Tester)
@Volkanadana (Tester)
@cemilplt (Tester)

Indirme
You need to like this in order to view this content.

Last edited:

hgunduz295

Site Yöneticisi
Staff member
Administrator
Crackling lineageos 17.1 için official olarak desteklenmeye başladı kısa bir sür sonra ilk build gelir. Buradan takip edebilirsiniz. Ama bence de seed romlar daha ideal bizim telefonumuz için.
biliyoruz cracklingin officiale gecmesinde özellikle oreo zamanlarında emeğimiz bol biz iki versiyon içinde en son sürüme kadar kaynak ve rom açtık istediğinize geçin.

Last edited:

Srtchkn

Üye
Üye
Öncelikle Elinize emeğinize sağlık sizin sayenizde GM telefonları rahat yüzü gördü bir sorun olacaktı satın admin acaba gm5 plus için android 10 geliştirmeniz var mı? Var ise ne zamanlık bir zaman periyotunda sunulur

trkzmn

Diktatör
Staff member
Administrator
Öncelikle Elinize emeğinize sağlık sizin sayenizde GM telefonları rahat yüzü gördü bir sorun olacaktı satın admin acaba gm5 plus için android 10 geliştirmeniz var mı? Var ise ne zamanlık bir zaman periyotunda sunulur
Hayır şu anda ilgilenemiyoruz. Daha önce belirttiğim gibi gm5+ için Android 10 açtık. Hataları var idi. Onlatı fixliyorduk. Ama şu anda ilgilenmek için vaktimiz yok. Vakit buldukça bakacağız. İlginize teşekkürler

Srtchkn

Üye
Üye
Aslında hocam ben de sizler gibi geliştirici olmak istiyorum bu iş için çok hevesim var lakin neyin nasıl yapacağımı nerden basliyacagimi ne kadar zaman içerisinde başlayıp biteceğini bilmiyorum acaba uzun araştırmalar ile rom derleme şansım var mıdır ?

hgunduz295

Site Yöneticisi
Staff member
Administrator
Aslında hocam ben de sizler gibi geliştirici olmak istiyorum bu iş için çok hevesim var lakin neyin nasıl yapacağımı nerden basliyacagimi ne kadar zaman içerisinde başlayıp biteceğini bilmiyorum acaba uzun araştırmalar ile rom derleme şansım var mıdır ?
derleme ve portlama klavuzlarımıza göz gezdirebilirsiniz
https://devotag.com/forums/egitim-ve-kilavuzlar.45/