Recovery TeamWin Recovery for GM 9 Pro

Hoşgeldiniz <3

DevOtağ is a developer platform with a number of enhancements shared for various Android devices. Become a member and benefit from the contents!

DevOtağ, çeşitli Android cihazlar için birtakım geliştirmeler paylaşılan bir geliştirici platformudur. Üye olun ve içeriklerden faydalanın!

Şimdi, Bir Dakikada Kayıt Olun!

trkzmn

Diktatör
Staff member
Administrator

Aciklama
Bu yazımda sizlere GM 9 Pro için hazırlamış olduğum TeamWin recoveryi tanıtacağım.
EkranGoruntuleri
talimatlar
1- Geliştirici Seçeneklerden "Oem kilit açma" seçeneğini ve "Usb hata ayıklama" modunu açın.
2- Cihaz kapalıyken Güç+Ses Kısma tuşlarını basılı tutarak ile cihazı Bootloader (fastboot) Moduna alın.
3- Usb driverleri kurun.
4- Telefonu bilgisayara bağlayın.
5- Verdiğim geçici twrp'yi indirin.
6- "Shift" tuşuna basılı tutarak sağ tıklayın ve Cmd'yi açın ve altta verdiğim komutu verin.
Code:
fastboot boot twrpismi.img
7- Cihaz otomatik bir şekilde recovery moduna girecek.
8- Install > verdiğim kalıcı twrp dosyasını bulun ve yükleyin.
1- Verdiğim recoveryi indirin.
2- Cihazı recovery moduna alın.
Cihazı recovery moduna almak için ses açma tuşuna basılı tutarak güç düğmesine 10 saniye kadar basılı tutun. Sonra güç düğmesinden parmağınızı kaldırın. Ama ses açma tuşundan parmağınızı kaldırmayın. Ta ki recovery ekranını görene kadar.
2- Install > verdiğim kalıcı twrp dosyasını bulun ve yükleyin.
Hatalar
Decryption
Indirme
You need to like this in order to view this content.
You need to like this in order to view this content.

Last edited:

eymenhudaua

Moderatör
Moderatör
Geçici ve kalıcı tam olarak ne oluyor? geçici yüklesem ne oluyor. Ayrıca stock recovery nasıl döneceğim?
Geçici yaparsanız fastboot üzerinden bir kereliğine TWRP'yi boot ettirirsiniz. Sonraki rebootta TWRP'yi açamazsınız. Çünkü TWRP sadece açıldı, cihazınıza kurulmadı. Kalıcı yöntem ise cihazın Boot partitionuna TWRP'yi gömer. Yani her recovery'e girmek istediğinizde TWRP açılır. Kalıcı zip olarak TWRP boot ettirilerek flashlanır. İki slotada gömülür. Fakat geçici TWRP mevcut olduğunuz slotta sadece boot ettirilir, reboot yaptığınızda hiç bir kalıntısı kalmaz. Stock recovery'e dönmeniz için elinizde Stock boot.img olması gerekir. Fastboot üzerinden fastboot flash boot boot.img yazarak Stock boot dosyasını flashlamış ve TWRP'yi kaldırmış olursunuz. Boot.img dosyasını cihazınızın Stock ROM'undan ya da geçici TWRP boot ettirerek mevcut boot'unuzun yedeğini alarak kullanabilirsiniz.

Geçici yaparsanız fastboot üzerinden bir kereliğine TWRP'yi boot ettirirsiniz. Sonraki rebootta TWRP'yi açamazsınız. Çünkü TWRP sadece açıldı, cihazınıza kurulmadı. Kalıcı yöntem ise cihazın Boot partitionuna TWRP'yi gömer. Yani her recovery'e girmek istediğinizde TWRP açılır. Kalıcı zip olarak TWRP boot ettirilerek flashlanır. İki slotada gömülür. Fakat geçici TWRP mevcut olduğunuz slotta sadece boot ettirilir, reboot yaptığınızda hiç bir kalıntısı kalmaz. Stock recovery'e dönmeniz için elinizde Stock boot.img olması gerekir. Fastboot üzerinden fastboot flash boot boot.img yazarak Stock boot dosyasını flashlamış ve TWRP'yi kaldırmış olursunuz. Boot.img dosyasını cihazınızın Stock ROM'undan ya da geçici TWRP boot ettirerek mevcut boot'unuzun yedeğini alarak kullanabilirsiniz.
Direkt olarak Stock Rom kursam GM'nin verdiği, otomatik olarak recovery'de eski haline döner mi?

Ahmed

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar. Önceki telefonum GM Discovery'ye bolca rom kurmuş biri olarak uzun zamandır rom arayışındaydım ve takip ettiğim başka bir forumda henüz GM 9 Pro telefonum için rom portlanmamıştı. Tekrar bir bakayım dedim formu buldum. Gaza geldim dedim rom atmanın vakti geldi artık fakat bir türlü recovery kurmayı beceremedim. Yönergelerin 1. ve 2. adımı tamam ama 3- Usb driverleri kurun. adımını bir türlü anlamadım. Telefonu bootloader a aldığımda windows 10 da aygıt yöneticisinde android bilinmeyen yazılım olarak görünüyor. Adb fasboot komutu ile twrp.img yi kurmaya çalışırsam da <waiting any devices> gibi bir ifade beliriyor usb kablosuyla takılı herhangi bir cihaz göremediği için.

İşin özü ben bu 3. adımdaki usb sürücüsünü nereden bulabilirim? Bu forumdan ben bulamadım. Eğer buradaki sürücü işe yarıyor diyorsanız bende çalışmadı. Usb sürücünün yerini gösterebilecek veya dosyayı paylaşıp anlatacak arkadaş(lar)a şimdiden çok teşekkür ederim.

trkzmn

Diktatör
Staff member
Administrator
Merhaba arkadaşlar. Önceki telefonum GM Discovery'ye bolca rom kurmuş biri olarak uzun zamandır rom arayışındaydım ve takip ettiğim başka bir forumda henüz GM 9 Pro telefonum için rom portlanmamıştı. Tekrar bir bakayım dedim formu buldum. Gaza geldim dedim rom atmanın vakti geldi artık fakat bir türlü recovery kurmayı beceremedim. Yönergelerin 1. ve 2. adımı tamam ama 3- Usb driverleri kurun. adımını bir türlü anlamadım. Telefonu bootloader a aldığımda windows 10 da aygıt yöneticisinde android bilinmeyen yazılım olarak görünüyor. Adb fasboot komutu ile twrp.img yi kurmaya çalışırsam da <waiting any devices> gibi bir ifade beliriyor usb kablosuyla takılı herhangi bir cihaz göremediği için.

İşin özü ben bu 3. adımdaki usb sürücüsünü nereden bulabilirim? Bu forumdan ben bulamadım. Eğer buradaki sürücü işe yarıyor diyorsanız bende çalışmadı. Usb sürücünün yerini gösterebilecek veya dosyayı paylaşıp anlatacak arkadaş(lar)a şimdiden çok teşekkür ederim.
Şu adamları uygulayın.
- Aygıt yöneticisine girin.
- Bilinmeyen aygıt olarak gösterileni fareyle sağ tıklayın.
- Ayrıntılar kısmına gelin.
- Özellik kısmında "Donanım kimlikleri" kısmını seçin.
- Değer yazan kısımları tamamen kopyalayın.
- Google'da aratın ve uygun driveri indirip kurun.

Anlamazsanız belirtin görsel eklerim.
İyi forumlar

Ahmed

Üye
Üye
Şu adamları uygulayın.

Anlamazsanız belirtin görsel eklerim.
İyi forumlar
Çok teşekkür ederim. Bir çok driver indirdim sonunda başardım. Bu sefer de fastboot boot twrpismi.img kodunu girdiğimde (twrp.img yaptım kısaca) aşağıdaki şekilde hata vermekte ve telefonum sanırım izin verilmeyen bir girişim algıladığından bu işlemi durdurup g.co/ABH adresine bakmamı istiyor. Bunun
downloading 'boot.img'...
OKAY [ 0.825s]
booting...
FAILED (status read failed (Too many links))
finished. total time: 30.847s

çözüm aradım adb reboot "dm-verity enforcing" ile denedim aynı sonuç. Bununla ilgili yardımcı olabilir misiniz?

trkzmn

Diktatör
Staff member
Administrator
Çok teşekkür ederim. Bir çok driver indirdim sonunda başardım. Bu sefer de fastboot boot twrpismi.img kodunu girdiğimde (twrp.img yaptım kısaca) aşağıdaki şekilde hata vermekte ve telefonum sanırım izin verilmeyen bir girişim algıladığından bu işlemi durdurup g.co/ABH adresine bakmamı istiyor. Bunun
downloading 'boot.img'...
OKAY [ 0.825s]
booting...
FAILED (status read failed (Too many links))
finished. total time: 30.847s

çözüm aradım adb reboot "dm-verity enforcing" ile denedim aynı sonuç. Bununla ilgili yardımcı olabilir misiniz?
Cihazın bootloader kilidini açtınız mı? Eğer cihazınızın bootloader kilidi açık değil ise altta belirttiğim konu size yardımcı olacaktır.
GM 9 Pro Bootloader kilidi nasıl açılır?

Merhaba Arkadaşlar, Benim GM 9 pro backup dosyalarım silindi sim kart görüyor ama cihazda sim bilgileri yok İMEİ numarası sağlam acaba backup dosyası nasıl bulurum ve nasıl yüklerim.

trkzmn

Diktatör
Staff member
Administrator
Hangi sürücüleri kullandığını paylaşmanız mümkün mü?
Uygun driveri bulmak için şu adımları uygulayın.