Portal Telegram’da gizli sohbetleri etkileyen güvenlik açığı.

Hoşgeldiniz <3

DevOtağ is a developer platform with a number of enhancements shared for various Android devices. Become a member and benefit from the contents! DevOtağ, çeşitli Android cihazlar için birtakım geliştirmeler paylaşılan bir geliştirici platformudur. Üye olun ve içeriklerden faydalanın!

Şimdi, Bir Dakikada Kayıt Olun!

naytseyd

Super Moderator
Yönetici
Super Mod
Mesajlar
703
Konum
Turkey
Güvenlik araştırmacıları pazartesi günü Telegram gizli sohbetlerini tehdit altına alan yeni bir güvenlik açığının detaylarını paylaştı

Telegram’ın Android, İOS ve MacOS sürümlerinde bulunan güvenlik açığı İtalyan merkezli güvenlik şirketi Shielder tarafından tespit edildi. Keşfedilen güvenlik açıkları Telegram tarafından 30 ekim ve 2 eylül tarihlerinde yayınlanan düzeltmeler ile kapatıldı.

Güvenlik açığı Telegram’ın gizli sohbetlerde kullanılan etiketli animasyonların kullanıcılar tarafından düzenlemesine izin vermesinden kaynaklanıyordu. Bu saldırganların değiştirilmiş etiketli animasyonları kullanıcılara yollamasına ve gizli sohbetlerdeki paylaştıkları mesajlara, fotoğraflara ve videolara erişmelerine imkan sağladı.

İtalyan güvenlik araştırma şirketi Shielder, açığın istismar edilmemesi ve kullanıcıların Telegram uygulamalarını güncellemeleri için açıklama yapmadan önce 90 gün beklediklerini açıkladı.

Çıkartmalı animasyonlar her ne kadar kulağa basit gelseler de sohbet uygulamalarında kullanıcılara ait tüm verilere ulaşılabilmek için saldırganlar ve hükümet yetkilileri tarafından sürekli kullanılıyorlar. Çıkartmalı animasyonlar dahil tüm yeni özelliklerin sohbet uygulamalarına entegre edilmeden önce denetlenmeleri kullanıcıların mahremiyeti adına büyük önem taşımakta.

Kaynak
 
Üst
AdBlock Tespit Edildi

Bu sitede AdBlock kullanılmamaktadır!

Forumumuzun gelişebilmesi için lütfen AdBlock eklentilerinizi kapatınız. Bu işlem kimi için can sıkıcı olsa da forum masraflarımızı bu şekilde karşılayabiliyoruz.

KAPATTIM
Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!