Duyuru Tester Gerekli // Project Kasumi Hk.

Hoşgeldiniz <3

DevOtağ is a developer platform with a number of enhancements shared for various Android devices. Become a member and benefit from the contents! DevOtağ, çeşitli Android cihazlar için birtakım geliştirmeler paylaşılan bir geliştirici platformudur. Üye olun ve içeriklerden faydalanın!

Şimdi, Bir Dakikada Kayıt Olun!
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

WindowZ414

Wind/owZ
Moderatör
TL;DR: Seed için LineageOS 18.1 Android 11 tabanlı bir ROM yapıyorum ama benim cihazım tamir edilene kadar log almayı bilen, anime seven veya katlanabilen ve test sürecinde ilgili yazılımı günlük kullanabilecek güvenilir birine ihtiyacım var.

20211119_181804.png

Aciklama

Merhaba Seed kullanıcıları!

Bildiğiniz üzere 2020'nin yaz mevsiminden beri gerek geliştirici olarak, gerek tester olarak Seed üzerinde çalışıyorum. Ancak Android 11'e geldiğimizde Google, ARM desteğini neredeyse kestiği için gerek ARM olmasından gerekse low-end olmasından malûm cihaz pek iyi performans verememekte. Ben de bunun üzerine "Project Kasumi" (Çeviri: Kasumi Projesi) adı altında performans, pil, kaynaktan ARM desteği ve kullanıcı önerisi odaklı; LineageOS 18.1 tabanlı; anime temalı bir Android 11 ROM geliştirmeye karar verdim.

Her ne kadar bu ROM'u Seed, yani ARM, için yapsam da şu ana kadar yapılan testlerin hepsi ARM64 cihazlar aracılığıyla yapıldı. Seed için yaptığım derlemeler ise benim GM 5 tamirde olduğu için test edilmemiş durumda ve dolayısıyla bu forumda yer almamaktadır.

Eğer bu projede benim GM 5 gelene kadar bana test adına yardımcı olmak isteyen varsa Telegram üzerinden ulaşabilir. Kullanıcı adım bu forumdakiyle aynıdır.

Hatalar

Şu ana kadar yapılan testlerde bilinmeyen bir hatadan dolayı her cihazda en az bir özellik çökmeye uğramakta. Bu hatadan dolayı cihaz başına yapılan testlere göre kapanan özellikler aşağıdaki gibidir:
Motorola Moto G5 (cedric / nift4 test etti): netmgrd çöküyor
Google Pixel 4 (sargo / Amy Grace test etti): WiFi bozuk
Xiaomi Redmi 9 (lancelot / AITEx64 test etti): Google uygulamaları çalışmıyor
Motorola Moto G7 Power (ocean / Ako-Ina test etti): SafetyNet üzerinde CTS geçmiyor

Dipnot

Test edecek kişide şu ön gereksinimlerin bulunması gereklidir;
* Düzgün log almayı biliyor
* Test edilecek yazılımı her şartta günlük kullanabiliyor
* Bazı yerlerde bulunan anime temalarına katlanabilir (İllaki anime sevecek, weeb olacak diye bir kaide yok, katlanabilmesi yeter)
* Güvenilir
* Zorlayıcı değil, zaten mümkün olan düzeltmelerde elimdeki şartları zorluyorum

Tesekkurler

Şimdiye kadar yaptığım derlemeleri deneyenlere,
Lineage üzerine optimizasyonları yaptığı kendi ROM'u olan Project Materium'u taban almama izin veren nift4'e,
Ve bu gönderiyi okuyan sana,
Çok teşekkürler.

Kendi cihazına derlemek isteyenler için ROM kaynakları https://github.com/ProjectKasumi adresinde yer almaktadır.​

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi

Bu sitede AdBlock kullanılmamaktadır!

Forumumuzun gelişebilmesi için lütfen AdBlock eklentilerinizi kapatınız. Bu işlem kimi için can sıkıcı olsa da forum masraflarımızı bu şekilde karşılayabiliyoruz.

KAPATTIM
Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!