Kilit Usb Kablo İçindeki 5. Tel ?

Hoşgeldiniz <3

DevOtağ, çeşitli Android cihazlar için birtakım geliştirmeler paylaşılan bir geliştirici platformudur. Üye olun ve içeriklerden faydalanın!

Şimdi, Bir Dakikada Kayıt Olun!
Status
Not open for further replies.
Eski ve hasarlı usb kablomdan EDL kablo yapacağım. Kablonun içindeki kırmızı, beyaz, yeşil ve siyah teller bildiğiniz gibi elektrik, veri eksi-artı ve gnd oluyor.
You do not have permission to view link Log in or register now.
gibi bir konnektöre dördü yan yana bağlı. Kablonun içinde bir tane de çıplak (beşinci) tel var. Bu telde aynı konnektörün arka yüzünün ortasında ki metal uzantıya bağlı. Bu tel tam olarak nedir, araştırırken dijital ve analog gnd kavramlarına rastladım, ikinci bir toprak mı oluyor ? EDL kabloyla ilgili yazılarda ve videolarda hep dört adet renkli kablo var. Yanlış bir şey yapmamak adına soruyorum.

hgunduz295

Site Yöneticisi
Staff member
Administrator
Eski ve hasarlı usb kablomdan EDL kablo yapacağım. Kablonun içindeki kırmızı, beyaz, yeşil ve siyah teller bildiğiniz gibi elektrik, veri eksi-artı ve gnd oluyor.
You do not have permission to view link Log in or register now.
gibi bir konnektöre dördü yan yana bağlı. Kablonun içinde bir tane de çıplak (beşinci) tel var. Bu telde aynı konnektörün arka yüzünün ortasında ki metal uzantıya bağlı. Bu tel tam olarak nedir, araştırırken dijital ve analog gnd kavramlarına rastladım, ikinci bir toprak mı oluyor ? EDL kabloyla ilgili yazılarda ve videolarda hep dört adet renkli kablo var. Yanlış bir şey yapmamak adına soruyorum.
edl yazılım atmak icin cihazinizin orijinal sarj kablosuda yeterli olur. siz uğraş olarak yapıcaksanız ayrı tabi.
tahminimce topraklama olabilir.

Last edited:
@hgunduz295 normalde haklısınız hocam, forumda açtığım konulardan hatırlarsınız belki elimde sadece batarya takılı iken EDL moda giren onda da rom yükleme sırasında hata veren bir lenovo vibe k5 var. Bataryasız EDL mod denemek için yapmak istiyorum kabloyu. Birazda uğraş merak tabi. Çıplak kablo nun kaynaklandığı yer usb nin direk metal çerçevesiyle bağlı olduğundan gnd mi acaba diye düşündürdü beni. Olmadı sağlam bir telefonda denicem artık yeşil+siyah kablo ya da yeşil+çıplak kablolardan hangi ikisi edl moda sokuyor.

hgunduz295

Site Yöneticisi
Staff member
Administrator
@hgunduz295 normalde haklısınız hocam, forumda açtığım konulardan hatırlarsınız belki elimde sadece batarya takılı iken EDL moda giren onda da rom yükleme sırasında hata veren bir lenovo vibe k5 var. Bataryasız EDL mod denemek için yapmak istiyorum kabloyu. Birazda uğraş merak tabi. Çıplak kablo nun kaynaklandığı yer usb nin direk metal çerçevesiyle bağlı olduğundan gnd mi acaba diye düşündürdü beni. Olmadı sağlam bir telefonda denicem artık yeşil+siyah kablo ya da yeşil+çıplak kablolardan hangi ikisi edl moda sokuyor.
hocam siz eger cihaz normal aciliyorsa miracle box yardimiyla adb ile edl moda gecirin
eger yok acilmiyorsa usb jig deneyin 20 tl bisey taktiginiz gibi cihazi download moda gecirir.

ben farklı bir işlemciye ait rom flashladığım için qfile üzerinden, emmc yi bozmuş olabileceğimi düşünüyordum. Usb jig i bilmiyordum hocam sağ olun biraz araştırayım onu ben, edl kablosu da iş görmezse bir sonra deneme o olacak mecbur :)

Status
Not open for further replies.