Çözüldü Xiaomi Cihazlarındaki "Eklenemedi. Hata Kodu:20091" Sorununu Çözümü

Hoşgeldiniz <3

DevOtağ, çeşitli Android cihazlar için birtakım geliştirmeler paylaşılan bir geliştirici platformudur. Üye olun ve içeriklerden faydalanın!

Şimdi, Bir Dakikada Kayıt Olun!

NaytSeyd

Site Yöneticisi
Yönetici
Administrator
Aciklama
Xiaomi cihazınıza rom veya root atmak için bootloader kilidini açmak istersiniz. Bunun içinde Mi hesabınızı eklemeniz gerekir. Fakat eklerken Eklenemedi. Hata Kodu:20091 denen bir illet ile karşılaşırsınız ve bu hata bir türlü gitmez. Bu konumda ise hatayı nasıl çözebileceğinizi göstereceğim :p
Hatanın tam hali şudur:

You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.

Gerekenler;
- Bilgisayar (64 Bit olmasını şiddetle tavsiye ederim)
-

- Xiaomi cihazınızın Fastboot Stock romu (mümkünse ilk verilen rom olursa daha sağlıklı olur. Ör: Mi5s 6.0.1 Fastboot Stock rom)
- Birazcık bilgi & birikim
:geek:

talimatlar
Qfil programını açın ve "Configuration" sekmesine girip "FireHose Configuration" seçeneğine tıklayın.

Ayarları aşağıdaki gibi yapın (Cihazınız EMMC ise EMMC şıkkını işaretleyin, UFS ise UFS ile "provision" şıkkını işaretleyin).

Son olarak cihazı bilgisayara EDL modunda bağlayıp Fastboot Stock romu flaşlayın.

Flaşlama işlemi bitince cihazı açın ve Mi hesabınızı bağlamayı deneyin, artık hatadan eser kalmadı. :havalı:

Mi hesabımızı başarılı bir şekilde ekledikten sonra cihazımızın bootloader kilidini açmak için belli bir süre beklememiz lazım. En kötü 2 hafta beklersiniz. Bana 69 saat bekleme süresi verdi.

69 Saat bekledikten sonra bir daha bootloader kilidini açmayı deniyorum veeee

Bootloader kilidimiz açılmış oldu :cay:

Dipnot
- Bu işlemleri yaparken cihazınızda IMEI dahil herşey silinecektir. IMEI'yi geri yüklemek için ayrı bir konu açacağım.
- Cihazınızda oluşabilecek zararlarda ben ve DevOtağ forumu sorumlu tutulmaz.
- Kafanıza takılan herhangi bir soru varsa profilimde ki adreslerden bana ulaşabilirsiniz.